НОВИНИ

Франція не збирається припиняти військове співробітництво з Росією

Франція виконуватиме контрактні зобов'язання перед Росією щодо постачання універсальних десантних кораблів типу "Містраль". Про це повідомив президент республіки Франсуа Олланд.

"Під час дискусії згадувалися додаткові заходи, які можуть бути ухвалені у випадку серйозного погіршення ситуації, але жодним чином питання про "Містраль" не порушувалося. Франція виконуватиме контракт, підписаний у 2011 році", - розповів голова Франції про перемовини з лідерами держав "Великої сімки" щодо реакції на дії Росії в Україні.

За словами французького президента, контракт можна розірвати лише у випадку введення санкцій третього рівня або аналогічних, а до того часу: "У разі розірвання контракту на постачання "Містраль" Франція вимушена буде сплатити збитки за порушення контрактних зобов'язань і повернути кошти у сумі кількох мільярдів євро. Поки що не існує жодних причин починати цей процес".

Нагадаємо, що Росія планує посилити французькими кораблями Чорноморський флот РФ у Криму. Також 6 червня в рамках саміту в Нормандії відбудеться зустріч Франсуа Олланда і Владіміра Путіна, де вони обговорять ситуацію в Україні.