Звіт про верифікацію списків. Кількасот в’язнів не хочуть повертатися в ОРДіЛО

12 Травня 2017, 17:10

В Україні з 28 квітня по 12 травня тривала процедура верифікації осіб, які процесуально обмежені в своїх правах і перебувають в українських пенітенціарних установах. Про це повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

За її словами, Кучма зустрівся з Уповноваженою Верховної Ради з прав людини Валерією Лутковською та українськими представниками в робочих підгрупах.

«Леонід Кучма заслухав попередній звіт про проведення процедури верифікації осіб, які вчинили злочини, але яких можна помилувати в рамках законодавства заради звільнення незаконно утримуваних на окупованих територіях українців. Йдеться про декілька сотень осіб, які не бажають переміщатися на територію ОРДіЛО», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що Валерія Лутковська та керівник Об'єднаного центру по звільненню заручників при СБУ Юрій Кочанов заявили, що процедура верифікації осіб, які процесуально обмежені в своїх правах і знаходяться в українських пенітенціарних установах, тривала з 28 квітня по 12 травня. Робота проходила під координацією ОБСЄ, в групу, яка здійснювала процедуру верифікації, входили представники офісу обмудсмена, СБУ, представники ОБСЄ, а також кілька жінок-матерів осіб, які вчинили злочини.

Учасники групи відвідали 37 пенітенціарних закладів. Як зазначила Лутковська, опитування проходило відповідно до міжнародних стандартів, з дотриманням конфіденційності і норм міжнародного гуманітарного права.

«Українська сторона очікує, що звіт по проведеній верифікації стане ключовим питанням гуманітарної підгрупи і Тристоронньої контактної групи в Мінську 15 травня, і робить все для того, щоб розблокувати процес звільнення заручників», – підсумувала Оліфер.

Нагадаємо, 26 квітня в Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи. Сторони домовилися про верифікацію відмови громадян від переміщення на непідконтрольну Україні частину Донбасу.

Тим часом у СБУ розкрили подробиці верифікації в’язнів, які відмовляються повертатися на окуповані терористами території Донбасу.