Звільненому з російської колонії активісту Олександру Костенку нададуть тимчасове житло у Києві. Про це у п'ятницю, 3 серпня, у Facebook повідомла віце-спікер Верховної ради України, народний депутат Ірина Геращенко.
"МЗС, я як уповноважений президента в мінській гуманітарній групі і омбудвумен Людмила Денисова за дорученням Президента Петра Порошенка зазделегідь готувалися до цієї дати, усвідомлюючи, що з боку РФ можуть бути «сюрпризи». Вчасно було направлено всі дипломатичні ноти і листи в усі відповідні російські органи і структури", – написала Геращенко.
Вона повідомила, що зараз з Костенком знаходиться радник з консульських питань Геннадій Брескаленко. Днями у супроводі двох українських дипломатів активіста повернуть до Києва.
"Сподіваюся, на украіно – російському кордоні обійдеться без пригод і вже скоро Олександр буде в Украіні", – додала Геращешнко.
"Також ми подбали про те, що кримському активісту немає де зупинитися в Києві. Йому нададуть тимчасовий гуртожиток і, сподіваюся, дуже своєчасною буде виплата від уряду", – наголосила віце-спікер ВР.
Нагадаємо, у п'ятницю, 3 серпня, український політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов із виправної колонії №5 в російському місті Кірово-Чепецьк.
27 червня стало відомо, що українського політв'язня Олекандра Костенка, який відбуває термін в колонії Кірово-Чепецький Кіровської області РФ, відправили до штрафного ізолятора (ШІЗО).
У грудні 2016 року Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги про нерозслідування тортур відносно політв’язня Олександра Костенка.
Раніше адвокат Дмітрій Сотніков опублікував підтвердження інформації про катування Костенка. Під час затримання працівники ФСБ зламали Костенкові руку.
5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.