НОВИНИ

Український політв’язень Костенко вийшов на свободу

Українця звільнили за спливом терміну ув'язнення.
У п'ятницю, 3 серпня, український політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов із виправної колонії №5 в російському місті Кірово-Чепецьк. Про це "Громадському" повідомив член Громадської наглядової комісії Кіровської області Денис Шадрін, який зустрічав Олександра.
 

«Вийшов Олександр о 10:54. Зустрічали його члени наглядової комісії — Артур Абашев та я», — сказав Шадрін.

 

Українець відбув покарання, його звільнили за спливом терміну ув'язнення. За словами Шадріна, Костенко поїде в Київ через Москву. 

 

Шадріна повідомив, що Костенко побоюється, що після звільнення йому в РФ можуть підкинути наркотики та знову засудити.

 

 

Нагадаємо, 27 червня стало відомо, що українського політв'язня Олекандра Костенка, який відбуває термін в колонії Кірово-Чепецький Кіровської області РФ, відправили до штрафного ізолятора (ШІЗО).

 

У грудні 2016 року Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги про нерозслідування тортур відносно політв’язня Олександра Костенка. 

 

Нагадаємо, раніше адвокат Дмітрій Сотніков опублікував підтвердження інформації про катування Костенка. Під час затримання працівники ФСБ зламали Костенкові руку.

 

5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.