НОВИНИ

Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги політв’язня Костенка – адвокат

За словами Сотнікова, це вселяє надію щодо самого Костенка і тих росіян, кому безпідставно відмовляють у розгляді скарг.

Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги про нерозслідування тортур відносно політв’язня Олександра Костенка. Про це на сторінці у Facebook повідомив адвокат Дмітрій Сотніков.

“Верховний Суд РФ все ж таки запросив матеріал за першою скаргою про нерозслідування тортур відносно Костенка (всього їх було дві). І це вселяє надію, як тим, хто переживає за долю Сашка, так і громадянам РФ, яким безпідставно відмовляють у розгляді скарг в порядку ст. 125 КПК РФ через Постанову Пленуму Верховного Суду Російської Федерації від 10 лютого 2009 р N 1 “Про практику розгляду судами скарг в порядку статті 125 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації”, — написав він.

Нагадаємо, раніше Сотніков опублікував підтвердження інформації про катування Костенка. Під час затримання працівники ФСБ зламали Костенкові руку.

5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.