ЗМІ видалили інтерв’ю з бізнесменом про Путіна-хабарника

24 Травня 2015, 12:16

Інтерв'ю бізнесмена з Санкт-Петербурга Максіма Фрейдзона про те, як у 1990-х чинний президент РФ Владімір Путін брав хабарі, видалили з сайту російського "Радіо Свобода".

На сторінці, де напередодні містилася детальна розповідь Фрейдзона, який судиться з "Газпромом", про його бізнес на початку 1990-х, розміщено повідомлення ЗМІ: "Публікацію видалено на прохання співрозмовника, який побоюється за свою безпеку". 

Текст інтерв'ю було розміщено 23 травня, за добу він увійшов до топу найбільш прочитаних – понад 114 тис. переглядів. 

В цьому інтерв'ю Бізнесмен з Петербурга Максім Фрейдзон заявив, що в 1990-х платив Путіну, який тоді курував правоохоронні органи за участь у реалізації "програми створення поліцейського зброї" в РФ.

"Бізнес в Петербурзі я почав в 1993 році з того, що ми спробували організувати компанію з виробництва поліцейського зброї в Росії … Програма (створення поліцейської зброї) була спочатку регіональна, потім планувалося зробити її федеральної. Це узгоджувалося з Путіним, керівництвом ФСБ, з керівництвом МВС і з московським відомством ", – зазначив він.

За словами Фрейдозна, Путіну це було цікаво, тому що "це була його пряма діяльність в той момент, це було пов'язано з відомствами, з якими він в той момент був тісно пов'язаний".

"Ну і потім, все-таки ми за це заплатили. Грошей дали. У сенсі – хабар", – зазначив він.

При цьому гроші, за словами Фрейдзона, завжди зазвичай брав помічник Путіна Алєксєй Міллєр (нинішній глава Газпрому).

"А Владімір Владіміровіч у властивій співробітнику спецслужб манері просто писав суму під час бесіди", – додав він. Йдеться, за його словами, про суму в 10 тисяч доларів.

"На ті часи – гроші. Сума залежала, наскільки я знаю, від того, який планується профіт", – пояснив бізнесмен.

Також Фрейдзон зазначив, що особисто в руки грошей Путіну не давав.

"Але Льоша Міллєр цілком справлявся з цією приємною функцією. Може, звичайно, залишав собі, але чомусь я сумніваюся", – заявив він.

"У результаті ми отримали ліцензію на виробництво експериментальної гладкоствольної зброї. Але нас підвела чеченська війна, бо вже до кінця 1995 року з'явився закон, що посилює як приватне виробництво, так і оборот зброї в цілому", – розповів Фрейдзон.

Фрейдзон судиться з компаніями "Газпром" і "Лукойл" і їхнім керівництвом в рамках закону "Про підпалі під вплив рекетирів і корумповані організації".

За його словами, він подав судовий позов проти компаній "Газпром", "Лукойл", "Газпром-Аеро", "Газпром нафта" з приводу незаконної купівлі його власності – акціонерного пакету в компанії ЗАТ "Совекс", створеної в 1995 році.

"Я став жертвою злочинної групи, що складається з корумпованих чиновників і бандитів (в рамках так званого закону RICO – Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act," Про підпалі під вплив рекетирів і корумповані організації "), – заявляє бізнесмен.

За його словами, в цю групу входили Владімір Кумарін, Алєксєй Міллєр, Сергєй Васільєв, Алєксандр Дюков, Ілья Трабер, Грехем Сміт, Дмітрій Скигін. Також, за його словами, Владімір Путін у судових документах не згаданий, "щоб не нагнітати політики в і без того складній справі".