Журналісти встановили під МВС цілодобовий інформаційний пікет

27 Травня 2013, 14:51

Спочатку міліція їм не дозволяє цього зробити міліція, оскільки, за їхніми словами, журналістка Анастасія Станко, на це не має прав і це є порушення правил благоустрою. Міліція має намір конфіскувати намет і скласти протокол про адмінправопорушення.

У свою чергу, Станко о 13:00 подала повідомлення до Київської міської державної адміністрації про проведення громадської акції, однак не отримала вхідного номера.

Зрештою, міліція відмовилися від своїх намерів конфіскувати намет і дала змогу журналістам встановити тимчасовий інформаційний центр, який збиратиме матеріали про побиття журналістів 18 травня і контролюватиме хід виконання вимог руху.

Журналіст Наталія Соколенко зачитала вимоги, які висувають учасники «Стоп цензурі!»:

1. Ефективного розслідування побиття та перешкоджання професійній діяльності наших колег, із залученням фото та відео матеріалів від журналістів, а також матеріалів журналістських розслідувань.

2. Проведення та оприлюднення результатів службової перевірки, а також порушення кримінальної справи щодо працівників МВС, які були присутніми під час побиття журналістів, та проігнорували дії нападників.

3. Публічно оприлюднити інформацію про підстави, у т.ч. копії відповідних документів супроводження автомашинами ДАЇ БРДМ, що брав участь у сутичках на вул. Малій Житомирській.

4. Щотижневого публічного звіту про хід цих розслідувань та перевірок.

Учасники руху вважають, що МВС намагається перекрутити очевидні факти, а також покриває винуватців побиття журналістів 18 травня під час проведення мітингу.

Як повідомлялось, 23 травня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для розслідування побиття журналістів 18 травня у Києві.

Нагадаємо, голова головного управління МВС  в Києві Валерій Коряк визнав, що співробітники міліції "проявили нерішучість" під час інциденту 18 травня, коли на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

Раніше МВС почало службове розслідування з приводу бездіяльності своїх співробітників під час побиття журналістів.

До української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів, та міжнародна організація «Репортери без кордонів».

Стурбованість інцидентом також висловили посол Великобританії в Україні Саймон Сміт, Єврокомісія та посольство США в Україні.