«Поява фальшивих новин на сайті агентства стала логічним результатом і прямим наслідком діяльності призначеного рік тому нового менеджменту агентства», – заявили в агентстві, наголосивши, що поява таких сфальсифікованих повідомлень завдала нищівного удару по репутації УНІАН.
Журналісти нагадали, що в травні 2012 року намагалися довести до відома вищого керівництва, що новий менеджмент «не хоче і не здатен співпрацювати з колективом агентства». «На жаль, наша позиція тоді не була почута. Так само ми не отримали належної реакції з боку керуючих партнерів і засновників на ситуацію із цензурними утисками на сайті УНІАН, яка склалася восени минулого року», – заявили журналісти.
Журналісти заявляють, що «усі намагання направити в нормальне русло співпрацю колективу з новим керівництвом не зустріли жодного відгуку», а також вказують, що нові керівники проігнорували вимоги колективу розповісти про концепцію розвитку агентства, а також ознайомити з результатами службового розслідування щодо фактів цензури в УНІАН.
Відтак в журналісти агенції заявляють, що результати роботи нового менеджменту засвідчили нездатність нової команди ефективно керувати процесом. «В результаті недолугого керування відбувається: перетворення агентства з економічно успішного на збиткове та дотаційне; падіння рейтингів і впливовості агентства внаслідок зниження рівня контенту і професійних стандартів; хаос в кадровій та творчій політиці; відтік професіоналів високого рівня з великим досвідом роботи (за півроку звільнилось близько півтора десятка співробітників);репутаційні збитки, пов’язані в тому числі з публікацією останніх інформаційних повідомлень, що не відповідали дійсності», – вказують журналісти.
«Виходячи з таких результатів та намагаючись зберегти репутацію, як УНІАН, так і вашу, ми закликаємо вас визнати помилки, яких припустився новий менеджмент агентства», – йдеться у зверненні журналістів до акціонерів.
Колектив закликає відкликати призначений на початку 2012 року менеджмент; запровадити тимчасове управління агентством під егідою Ради засновників агентства; доручити новому оперативному керівництву агентства розробити програму санації УНІАН, яка передбачала б поступове відновлення втрачених УНІАН позицій; створити Редакційну раду, яка унеможливить повторення в майбутньому випадків порушення правил професійних стандартів та етики з боку новопризначеного менеджменту.
«Шановний Ігоре Валерійовичу! Переконані, що Ви як основний багаторічний акціонер групи 1+1, і в тому числі й УНІАН, зацікавлені у впливовому, професійному, ефективному медіа», – звертаються працівники до Коломойського.
Звернення наразі підписали 25 працівників УНІАНу.
Читайте також: Суб’єктивний погляд на об’єктивність керівників УНІАН