Землетрус в Японії не зачепив світову економіку

17 Березня 2011, 17:34

Зокрема, на думку експертів канадського TD-Bank, зростання економіки Японії після катастрофи в цьому році буде на рівні 1,4%. Це лише на 0,5 процентних пункти менше, ніж до останніх подій.

А вже 2012 рік стане роком повного відновлення економіки Японії із зростанням до 2%. Окрім того, оскільки економіка Японії є третьою за величиною у світі (8,7 відсотки ), вважають експерти, незначні коливання спричинені останніми подіями мало вплинуть на зміну загального профілю зростання світової економіки.

За найпесимістичнішим прогнозом Швейцарського банку Сарасин ( Schweizer Bank Sarasin) у довгостроковій перспективі в регіоні Фукусіма зниження економічної спроможності можливе на рівні 10 % ВВП. Експерти цього банку прогнозують зниження росту світової економіки на 1% у 2011 році.

На противагу такому песимістичному сценарію, Міжнародний Валютний фонд все ж таки прогнозує ріст світової економіки на 4,4 проценти у цьому році.

Загалом же, керівник Швейцарського банку Сарасин Жан Посер (Jan Poser, Chefvolkswirt der Bank Sarasin) зауважив, що в минулому жодна глобальна природна або ж атомна катастрофа не спричинила глобальної фінансової кризи чи значного зниження світової економіки.

Зокрема, він нагадав про катастрофу на електростанції The Three Mile Island (США) у 1979, Чорнобильську катастрофу 1986 та цунамі в Індійському океані у 2004 році.

Звичайно усі ці прогнози є на даний момент лише припущеннями, зазначає видання. Реальний аналіз можна буде робити лише після того, коли буде відомо, як швидко Японія зможе відновити енергопостачання та процеси виробництва товарів та послуг в усіх регіонах країни.

Водночас, експерт CNN пояснює, що катастрофа у Японії може мати більше психологічних, а ніж економічних наслідків. З

«Дослідження проведені ООН вказують на те, що серед людей на заражених після вибуху ЧАЕС територіях побутували фаталістичні настрої щодо подальшої долі, в основному через брак інформації про можливі наслідки для їх здоров’я та здоров’я їх дітей. Більш того як після вибуху у США у 1979, так і після трагедії в Чорнобилі у 1986, існувало психологічне відторгнення переселенців з заражених територій місцевими мешканцями», – пише видання.

Нагадаємо, підтверджене число загиблих перевищило 5 тисяч. Більше 8,5 тисяч людей числяться зниклими безвісти. Стихією зруйновано більше 55 тисяч будинків, без притулку лишився близько півмільйона людей.

Як відомо, після землетрусу і цунамі 11 березня на АЕС «Фукусіма-1»в результаті виходу з ладу систем охолодження сталися вибухи на першому, третьому і другому енергоблоках, пізніше відзначалися вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці. Фахівці намагаються підтримувати прийнятну температуру реакторів, закачуючи в їх оболонки морську воду, а також розпочалося охолодження водою з вертольотів.

Деякі фахівці вважають, що події на японській АЕС «Фукусіма-1» стали нагадувати «Чорнобиль в сповільненій зйомці».