Затримання журналіста в Білорусі. У КДБ заявили, що Шаройко стежив за військовими об’єктами Росії

27 Листопада 2017, 07:42

У Комітеті державної безпеки Республіки Білорусь заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко збирав інформаціє про Раду міністрів та Міністерство закордонних справ Білорусі, а також про посольство і військові об'єкти Росії в країні. Про це повідомляє білоруське агентство "БЕЛТА".

Так, у ефірі одного з телеканалів Білорусі показали кадри оперативної зйомки КДБ, на яких Шаройко визнав, що нібито є працівником кадрового апарату військової розвідки.

Згідно з повідомленням, Шаройко нібито збирав інформацію про наявність у прикордонних районах з Україною покриття операторів мобільного зв'язку, розподіл радіочастотного ресурсу, стан радіолюбительства серед місцевого населення.

Крім того, за інформацією агентства, раднику посольства України в Білорусі Ігоря Скворцову і Павлу Шаройку нібито було доручено надати відомості про особливості митного режиму в частині ввезення в державу технічних засобів електрозв'язку та електронно-обчислювальної техніки.

Повідомляється, що в ході обшуку на електронних носіях Шаройка виявили копії розвідувальних донесень, а також завдання від кураторів. При обшуку в українця також нібито знайшли псевдоніми ще як мінімум 16 учасників агентурної мережі.

Нагадаємо, 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка. 

20 листопада у Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа білорусів, які "за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру в військово-політичній сфері". А сам Шаройко, зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.

Офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин також заявив, що "розвідувальну діяльність" Шаройка "здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі". При цьому він також наголосив, що Скворцова оголосили персоною нон ґрата.