НОВИНИ

У Білорусі оприлюднили кадри допиту затриманого українця Шаройка

Журналісти, зокрема, показали фрагменти запису допиту, "де розвідник називає свого координатора - українського дипломата, акредитованого в Мінську".

У понеділок, 20 листопада, білоруські державні телеканали показали кадри, на яких, за їх твердженнями, показано допит українця Павла Шаройка і затримання фігурантів справи. Про це повідомляє "РИА Новости".

Так, на відео є частина допиту, "де розвідник називає свого координатора - українського дипломата, акредитованого в Мінську". 

"У 2016 році ще при зміні оперативного керівника мене перевели з відділу, який займався журналістами, які працюють під прикриттям, у відділ, де працюють дипломати під прикриттям", – говорить на відео затриманий українець, зазначивши, що не знає, з чим це було пов'язано.

"Припускаю, що це робилося напередодні приїзду до Білорусі на посаду першого секретаря посольства України полковника Скворцова Ігоря Васильовича. Скворцова я знаю ще з часів служби МО України", – сказав на відео Шаройко.

При цьому "РИА" зазначає, що на відео є кадри затримання співробітниками спецслужб "білоруса, якого підозрюють в отриманні відомостей на користь України", а також демонструються документи, які називаються" цілком таємними".

Нагадаємо, 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка. 

20 листопада у Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа білорусів, які "за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру в військово-політичній сфері". А сам Шаройко, зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.