НОВИНИ

Затримання журналіста в Білорусі. У КДБ заявили, що Шаройко створив "агентурну мережу"

За словами представника КДБ, Шаройко зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.

У Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко створив агентурну мережу з числа білорусів, які "за винагороду збирали для нього відомості розвідувального характеру в військово-політичній сфері". Про це в ході брифінгу заявив офіційний представник КДБ Білорусі Дмитро Побяржин, повідомляє білоруське видання TUT.BY

За його словами, Шаройко зізнався, що є працівником кадрового апарату розвідки і працює під прикриттям в званні полковника.

"25 жовтня 2017 року працівниками КДБ при проведенні агентурної акції на гарячому було затримано кадрового співробітник Головного управління розвідки Міноборони України Павло Шаройко", – зазначив представник КДБ.

Він зазначив, що посада кореспондента Громадської національної телерадіокомпанії України була визначена для прикриття.

"Стосовно Павла Шаройка порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі "шпигунство" і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", – заявив Побяржин.

Крім того, він додав, що під час проведення слідчих дій, "було отримано переконливі докази його (Шаройка –ред.) протиправної діяльності, що завдає шкоди національним інтересам Білорусі, а під час обшуку в Шаройка виявлені копії розвідувальних донесень, спрямованих ним раніше в Центр".

"В результаті Шаройко визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки, що працює під прикриттям, а також своє звання – полковник. Він також підтвердив, що координацію його розвідувальної діяльність здійснював співробітник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям радника посольства України Білорусі", – заявив Побяржин.

Він також наголосив, що Скворцова оголосили персоною нон-грата.

Нагадаємо, 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії (НСТУ) Зураб Аласанія повідомив, що у Білорусі затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою в шпигунстві. У МЗС заявили, що вживають заходів у справі захисту затриманого. Своєю чергою дипломатичне представництво України в Республіці Білорусь направило до Міністерства закордонних справ країни ноту через затримання журналіста "Українського радіо" Павла Шаройка. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.