Документ підписаний головами 15 громадських організацій з Португалії, Італії, Греції, Іспанії та Чехії.
На думку представників трудових мігрантів, навіть, здобувши незалежність, патріотичні сили в Україні не змогли припинити подальшу диференціацію суспільства, допустивши, крім етнічних, ще й соціальні поділи.
«Отримавши взамін мільярдні валютні надходження, послушники Москви і безнаціональні олігархи виконали й інше, не менш важливе завдання, – відсторонили від політичної боротьби за владу активних українців, що були поставлені в такі умови, які не давали їм іншої альтернативи для виживання, аніж трудову міграцію за кордон», – йдеться у заяві.
У документі зазначено, що спроби зупинити цей процес «розбились об стіну байдужості зі сторони народних депутатів і, в цілому, політичних партій». Аби ще більше обмежити права мігрантів, олігархічний уряд через судову гілку позбавив їх конституційного права голосувати за мажоритарних кандидатів.
«Ми надіємося, що новообрана Верховна Рада виправить усі допущені помилки, а саме: усуне пряму дискримінацію виборчих прав (право голосувати за мажоритарних кандидатів), запровадить більш практичну форму голосування для українських громадян, що перебувають закордоном, наприклад – дистанційну і, головне, вирішуватиме соціальні проблеми своїх громадян, не шляхом збільшення експорту робочої сили за межі Батьківщини», – йдеться в заяві.
Читайте також: В Україні налічується 13-15 млн зайвих людей
Нагадаємо, 17 листопада 2011 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон про вибори народних депутатів, за яким цьогорічні парламентскі вибори пройшли за змішаною (пропорційно-мажоритарною) системою.
У квітні Конституційний Суд визнав неконституційними окремі положення частини 2 статті 22 закону, згідно з якими закордонні виборчі дільниці на виборах депутатів Верховної Ради мали бути зараховані до одномандатних (мажоритарних) округів, створених на території Києва. Таким чином понад 400 тис. виборців хотіли розподілити серед 16 мажоритарних виборчих округів.
Закордонні виборці на парламентських виборах 28 жовтня голосували на 116 закордонних виборчих дільницях лише за партійними списками.