НОВИНИ

КС просять перевірити законність приєднання закордонного виборчого округу до Києва

59 депутатів Верховної Ради просять Конституційний Суд перевірити конституційність положення закону «Про вибори народних депутатів», у частині віднесення закордонних виборчих дільниць до одномандатних округів, які створюються на території Києва. Про це сказано в повідомленні прес-служби КС.

Депутати, зокрема, просять КС оцінити конституційність положення частини 2 статті 22 вказаного закону від 17 листопада 2011 року. Подання надійшло в КС 28 лютого.

Зараз воно перебуває на вивченні в секретаріаті суду.

Частина 2 статті 22 закону про вибори Ради вказує, що закордонні дільниці створюються Центральною виборчою комісією при закордонних дипломатичних установах України, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України, з рівномірним віднесенням до всіх одномандатних округів, які створюються на території столиці України - міста Києва.

Як повідомлялось, раніше 51 депутат Ради попросив КС перевірити відповідність Конституції положень закону «Про вибори народних депутатів» про право кандидатів балотуватися одночасно від мажоритарного округу й за партійним списком.

17 листопада 2011 Рада прийняла новий закон про парламентські вибори, яким увели змішану виборчу систему з підвищенням прохідного бар'єра до 5% і із забороною на участь у виборах блоків.

Нагадаємо, понад 400 тис. виборців, які голосуватимуть за кордоном потрібно розподілити серед 16 мажоритарних виборчих округів, які створять у Києві.

За словами заступника глави ЦВК Андрія Магери, комісія розглядатиме це питання у березні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.