НОВИНИ

ЦВК визнала перемогу «Свободи» за кордоном

Центральна виборча комісія встановила підсумки та оголосила офіційні результати виборів на закордонних виборчих дільницях на парламентських виборах, що відбулися 28 жовтня. Відповідне рішення ухвалено на засіданні ЦВК 8 листопада.

Згідно з офіційними результатами голосування, на зарубіжних виборчих дільницях  ВО "Свободу" підтримали - 23,63%, Партію регіонів - 23,27% виборців,  УДАР - 22,11%, Батьківщину - 19,85%, КПУ - 3,46%, Нашу Україну - 2,09%.  

Згідно з протоколом, в списки для голосування було внесено 424 536 зарубіжних виборців, взяли участь у голосуванні лише 20 570 з них, тобто 4,85%.

Під час підписання протоколу про результати виборів на закордонних виборчих дільницях заступник голови ЦВК Андрій Магера повідомив, що підписав цей документ з окремою думкою. «Я підписав протокол з окремою думкою з двох причин. Перша підстава — законом не передбачено складання такого протоколу, друга причина полягає в тому, що в результаті відповідного рішення Конституційного Суду 400 тисяч громадян, які знаходяться за кордоном, були позбавлені права голосу в одномандатних округах. Повністю текст з окремою думкою буде переданий до протоколу», — сказав Магера.

Всі інші члени ЦВК під час підписання протоколу не повідомляли про свої окремі думки.

Нагадаємо, для проведення парламентських виборів 28 жовтня було створено 116 закордонних виборчих дільниць.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.