Заплановане на сьогодні відведення військ у районі Станиці Луганської не відбудеться – Луганська ВЦА

9 Жовтня 2016, 10:48

Заплановане на 9 жовтня розведення військ та техніки в районі Станиці Луганської не відбудеться. Про це повідомив голова Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз.

«Ризик втрати Станиці у нас був дуже високий. Тому що, по-перше, не дотримуються мінські угоди, у нас йдуть обстріли. Я думаю, що найближчим часом ми зрозуміємо, як зробити так, щоб мінські угоди у нас виконати, і тим не менш, не втратити Станицю», – сказав він.

Читайте також: Голова Луганської ВЦА заявив про ризик втрати Станиці Луганської при відведенні армії на кілометр

Як повідомлялося, 7 жовтня у Міноборони заявили про успішне розведення військ у районі Богданівки й Петрівського, а також неможливість почати відведення військ у районі Станиці Луганської.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.

На засіданні Тристоронньої контактної групи 5 жовтня сторони узгодили, що 7 жовтня відведення сторін відбуватиметься в Петрівському, 9 жовтня – у Станиці Луганській. Крім того, Україна висунула бойовикам вимогу надати точну інформацію про всіх українських заручників.

6 жовтня представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що відведення сил і засобів в районі Станиці Луганської (Луганська область) відбудеться лише після успішного відведення озброєння з відповідної зони в районі Петровського (Донецька область) за умови дотримання «режиму тиші».