НОВИНИ

Контактна група оприлюднила зміст нової угоди про розведення сторін на Донбасі

Сторони підписали документ на засіданні 21 вересня.

Тристороння контактна група у Мінську в середу, 21 вересня, підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів. Про це написала у Facebook прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер.

"Україна послідовно виконує зобов'язання, взяті на себе в рамках Мінських домовленостей, і строго дотримується режиму тиші. У продовження цього українська сторона підписала дане рамкове рішення, щоб забезпечити виконання Мінських угод з боку ОРДЛО", - зазначила Оліфер.

За її словами, документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів. У той же час, рамкове рішення передбачає повне виконання попередніх домовленостей Тристоронньої контактної групи щодо відведення з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм.

Відповідно до угоди, СММ ОБСЄ здійснює «на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках розведення».

"Слід особливо зазначити, що розведення заплановане тільки на трьох ділянках з чітко визначеними координатами. У той же час, українська сторона вважає, що в ході імплементації цієї рамкової угоди можуть бути відпрацьовані підходи до можливого розведення сил і засобів уздовж всієї лінії розмежування", - наголосила Оліфео.

Як зазначається, при підготовці документа українська сторона повністю виключила спроби вільного тлумачення параметрів і статусу лінії розмежування, оскільки в тексті Рамкового рішення зафіксовано, що даний документ приймається у продовження протоколу від 5 вересня 2014 року, меморандуму від 19 вересня 2014 року, комплексу заходів щодо виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 року.

Від України рамкове рішення підписав Леонід Кучма, від ОБСЄ - Мартін Сайдік, від Росії - Боріс Гризлов.

Нагадаємо, сьогодні, 21 вересня, у Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України. ЗМІ з посиланням на джерело в підгрупі з безпеки повідомили, що контактна група підписала документ про розведення сторін на лінії зіткнення на Донбасі. Він передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петровське та Станиця Луганська.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.