НОВИНИ

Кучма озвучив умову, за якої відбудеться розведення сторін у Станиці Луганській

Українські представники у Мінську прицнипово відмовилися відводити озброєння у Станиці й Петрівському водночас.

Відведення сил і засобів в районі Станиці Луганської (Луганська область) відбудеться лише після успішного відведення озброєння з відповідної зони в районі Петровського (Донецька область) за умови дотримання «режиму тиші». Про це під час робочої поїздки в Обухів 6 жовтня заявив представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма.

«Ми принципово поставили вчора питання, що ми водночас не будемо відводити (сили і засоби в районах біля Петровського і Станиці Луганської – Ред.), тому що в останні дні з 22 (вересня – Ред.) по 4 (жовтня – Ред.) було 18 обстрілів, а у нас в рамковій угоді чітко записано: «повна тиша», ось тоді ми починаємо цей процес. Завтра подивимося. Перше (Петрівське – Ред.) завтра подивимося: чи будемо мати можливість продовжити справу в неділю на Станиці Луганській чи ні», – сказав Кучма журналістам.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.

На засіданні Тристоронньої контактної групи 5 жовтня сторони узгодили, що 7 жовтня відведення сторін відбуватиметься в Петрівському, 9 жовтня - у Станиці Луганській. Крім того, Україна висунула бойовикам вимогу надати точну інформацію про всіх українських заручників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.