Загальмована реакція на резонансні події – фірмовий стиль Януковича

2 Червня 2013, 14:26

Лише через 2 тижні після побиття журналістів на акції протесту в Києві 18 травня, глава держави вирішив засудити дії нападників. «Я категорично засуджую дії тих, хто порушив права журналістів і підняв руку на свободу преси. Як президент, закликаю відповідні інститути влади дати належну правову оцінку випадку, який стався в Києві 18 травня під час суспільно-політичної акції», – заявив Янукович 30 травня. Перед цим, до української влади із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів. Свою стурбованість інцидентом висловили посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт, Єврокомісія і посольство США в Україні.

Також протягом тривалого часу президент не відповідав на адресовані йому звернення із закликом звільнити екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. Так, без відповіді залишилися звернення видатних українських діячівдипломатівглав українських церков та інших осіб. І лише 19 квітня Янукович зреагував на лист-прохання про помилування Тимошенко, яке передали йому жінки-депутати Верховної Ради. Глава держави доручив комісії при президентові розглянути звернення жінок-депутатів і надати йому відповідні рекомендації, яка, в результаті, таки не рекомендувала Януковичу помилувати екс-прем’єра.

Мовчанкою президент зреагував і на «виїзне засідання» Ради, яке відбулося 4 квітня на вулиці Банковій. Лише через тиждень, 11 квітня глава держави заявив, що віддав закони, ухвалені «виїзним засіданням», на юридичну експертизу. «Я не маю права порушувати закон. Зараз ми отримаємо експертні висновки, і потім я прийму рішення», – сказав Янукович.

Також без його реакції в Україні пройшли масштабні блокування парламенту. Лише після другого тривалого блокування Ради, президент заявив, що допускає можливість розпуску Верховної Ради. «Коли мені кажуть: «давай, розжени парламент», я можу поступити жорстко, але це тільки в крайньому випадку», – сказав Янукович. 

Крім того, президент довго відмовчувався і щодо питання неможливості встановлення результатів парламентських виборів у так званих проблемних округах. ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в п'яти одномандатних округах ще 5 листопада минулого року. Проте лише 25 грудня Янукович вирішив особисто проконтролювати хід розслідування порушень на виборах у проблемних округах.

Як повідомляв Тиждень.ua, низку гучних політичних, суспільно-значимих подій президент Віктор Янукович взагалі ігнорує.