НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Лише за останній місяць Януковича шість разів просили помилувати Тимошенко

З проханням звільнити екс-прем’єра Юлію Тимошенко до Януковича зверталися неодноразово. Лише за останній місяць президентові було направлено шість звернень із проханням помилувати Тимошенко.

Так 19 квітня з клопотанням про звільнення від тюремного ув’язнення екс-прем’єр-міністра до Януковича звернулися українські дипломати. Під документом поставили свої підписи: екс-міністри закордонних справ Борис Тарасюк і Петро Порошенко,  екс-заступники міністра закордонних справ Валентин Наливайченко та  Валерій Чалий,  перший посол України в США, екс-віце-президент ПА ОБСЄ Олег Білорус,  посол Володимир Василенко,  поет, посол, Герой України  Дмитро Павличко.

Напередодні лист-прохання про помилування Тимошенко до Адміністрації президента передали жінки-депутати від опозиційних партій. Прохання підписали понад 20 народних депутатів-жінок.

10 квітня з клопотанням про помилування екс-прем’єра до Януковича звернулася Українська Гельсінська спілка з прав людини. Звернення від імені УГСПЛ підписали голова правління Євген Захаров та виконавчий директор Аркадій Бущенко.

8 квітня з проханням про звільнення Тимошенко до президента звернувся захист екс-прем’єр-міністра.

3 квітня звільнити Тимошенко Януковича закликали предстоятелі українських церков. Лист підписали Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель УПЦ КП, Святослав, Верховний Архієпископ Києво-Галицький, глава УКГЦ, Марціян Трофим’як, керуючий справами РКЦ в Україні, В’ячеслав Нестерук, Союз Церков  ЄХБ, Михайло Паночко, ст. єпископ Церкви ХВЄ України, Леонід Падун,  ст. єпископ УХЄЦ, Мефодій, митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ.   

21 березня з проханням невідкладно помилувати екс-прем’єра до президента звернулося близько 100 видатних діячів України. Лист оприлюднили герої України: письменник Дмитро Павличко, голова комісії з питань помилування при президенті України (2005-2008 рр.) Левко Лук'яненко, а також суддя міжнародного кримінального трибуналу по колишній Югославії в Гаазі Володимир Василенко.

Нагадаємо, що 7 квітня Янукович підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука.

11 квітня президент назвав неможливим помилування Тимошенко, допоки над нею тривають суди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.