Про можливе об'єднання партій "Фронт змін" та "За Україну"в перспективі майбутніх виборів чути доводилося не раз. Тиждень поцікавився у Ксенії Ляпіної, наскільки нинішнє рішення – остаточне?
"Так, ми про це говорили неодноразово, – зазначила депутат. – Але сьогодні це об'єднання набуло цивілізованої форми. Це – великий крок вперед, бо переговори тривають півроку.
Процесу об’єднання немає альтернативи. Я переконана, що в ідеалі взагалі потрібно мати потужну єдину опозицію. Це єдине, що може призвести до реальних змін".
Ляпіна не побажала уточнювати, з якими конкретно політичними партіями ще ведуться консультації, "щоб це не викликати негативної реакції інших учасників переговорів". Але підтвердила, що БЮТ – з-поміж потенційних партнерів нового об’єднання.
"Юлія Тимошенко у своєму листі виклала аналогічну позицію, – пояснила Ксенія Ляпіна. – Ці питання складні, не просто вдовольнити всі амбіції разом. Але мені здається, ми вже частково знайшли цивілізовану форму об’єднання".
Депутат також не стала уточнювати, як саме розподілятимуться місця в у спільному списку.
"Ми цього поки що не обговорювали, – повідомила вона. – Але йдеться фактично про політичний блок. Тобто партії існують різні, але ми створюємо єдиний список під вибори. Це все технологія. Головне, що ми зараз узгоджуємо засади і спосіб діяльності у Верховній Раді наступного скликання. Головна проблема в тому, що коли починається діяльність в парламенті, виникають різні конфлікти. І зараз ми шукаємо такі форми співпраці, які дадуть можливість не повторити старих помилок".
Натомість у коментарі для Тижня Сергій Соболєв, заступник голови фракції БЮТ, був обережнішим у прогнозах.
"Партії, що входять до БЮТ, йдуть єдиним списком, і нам додаткових заяв не треба робити, – пояснив він. – Те, що стосується об'єднання єдиної опозиції, я переконаний, буде вирішуватися в рамках наступного парламенту. Сьогодні всі шанси пройти в парламент мають якраз дві опозиційні політичні сили – БЮТ і «Фронт змін». Те, що «Фронт змін» об’єднує зусилля з партією з НУ-НС, я думаю, це позитивний момент. Він дасть результат в наступному парламенті".
На думку Соболєва, "всі партії об'єднатись навколо Батьківщини не зможуть", оскільки новий виборчий закон скасовує поняття партійних блоків.
"Ми проговорили це питання на Комітеті опору диктатурі, – розповів голова ПРП. – Вироблена одна позиція – на вибори підуть дві потужні сили, які мають сьогодні підтримку більшості населення, згідно з усіма опитуваннями. Вони будуть об’єднувались в межах наступного парламенту. А зараз ми маємо провести спільну виборчу кампанію, узгодити питання спільної стратегії участі в цій кампанії та розподілу мажоритарних округів".