НОВИНИ

Опозиція розраховує взяти 250 мандатів у майбутній Раді

Опозиція розраховує під час виборів до Верховної Ради 2012 року отримати 250 місць у парламенті. Це вказано у «Пропозиції робочої групи до Комітету опору диктатурі».

У кінці листопада лідери партій "Батькивщина", "Фронт змін", В "Свобода" і ряду інших політичних сил закликали супротивників діючої влади об'єднати зусилля і спільно діяти на парламентських виборах 2012 року, зокрема погоджувати список кандидатів по мажоритарних округах.

Члени групи, провівши аналіз, дійшли висновку, що реальним підсумком виборчої кампанії- 2012 буде отримання опозиціонерами 250 мандатів в Раді VII скликання : 150 за рахунок депутатів, обраних за партійними списками, ще 100 - в мажоритарних округах, пише «Коммерсант-Украина».

Незважаючи на це, члени групи мають намір спільними зусиллями визначити кандидатів від опозиційних партій в усіх 225 округах.

«Для узгодженого розподілу визначаються приблизно 150 округів. Інші 75 округів закриваються членами КСД відповідно до певних пропорцій в добровільно-примусовому порядку», - , - говориться в документі.

При розподілі квот на кількість узгоджених кандидатів-мажоритарщиків для кожної партії-учасниці КСД члени робочої групи пропонують керуватися поточними рейтингами політичних сил.

«Наприклад, «Батькивщина» - 20%, «Фронт змін» - 10%, ВО «Свобода» - 4%, " Наша Україна", "За Україну"!, НРУ, ПРП, УСДП, Європейська партія, "Народна самооборона", Партія захисників вітчизни - від 0,4 до 1%», - говориться у документі.

Найменш рейтинговим партіям учасники групи пропонують виділити 40 мажоритарних округів, а 110, що залишилися розподілити між "трьома ведучими учасниками КСД".

Таким чином, партія "Батькивщина" зможе претендувати на кандидатів в 63 округах, "Фронт змин" - в 32, В "Свобода" - в 15 округах.

Водночас, за словами джерела у «Фронті змін» передбачається, що «Батьківщина» посилено буде представлена на Сході, де у неї досить високі рейтинги, «Фронт змін» у Центрі, ВО «Свобода» - у західних областях. 

 

Нагадаємо, лідер «ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко у своєму листі від 16 грудня закликала опозицію об’єднатися в єдиний партійний список на основі нейтральної партії та в єдиний список для висунення кандидатів на мажоритарних округах.

Ініціативу Тимошенко вже підтримав лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко та лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.