За останні п’ять років на дипустанови США у світі було скоєно вісім збройних нападів

4 Лютого 2013, 17:20

У 2008 році сталось три збройні напади на дипмісії США.

18 березня 2008-го удар, спрямований на посольство США в столиці Ємену Сана, натомість влучив у розташовану поблизу школу для дівчат. Було вбито охоронця школи, поранення отримали шість дітей та співробітники посольства. Удар, за припущеннями американської сторони, був випущений  ісламістськими бойовиками.

9 липня 2008 року на консульство США в Стамбулі намагалися напасти люди, озброєні помповими рушницями та пістолетами. Внаслідок сутички, яка зав’язалася між ними та поліцейськими, котрі охороняли дипустанову, загинуло троє поліцейських та троє нападників.

Найкривавішим у 2008 році став повторний напад на посольство в Ємені в результаті якого загинуло 19 людей, серед яких шість нападників, шість єменських поліцейських та сім цивільних жителів, поранення отримали 16 осіб.

Відповідальність за напад взяла на себе терористична організація Ісламський джихад Ємену.

Після двохрічної перерви атаки відновилися вже у 2011 році.

Так, 13 вересня 2011 року бойовики Талібану випустили ракети по посольству США та приміщенню Міжнародних сил сприяння безпеці НАТО в Кабулі (Афганістан) використавши гранатомети РПГ. Загалом за день було здійснено 4 атаки внаслідок чого загинуло 9 осіб і 23 було поранено.

28 вересня 2011 року чоловік з автоматичною зброєю здійснив вистріли по посольству США в Сараєво (Боснія і Герцеговина), встигнувши зачепити поліцейського перед тим як його самого було поранено.

15 квітня 2012 року внаслідок нападу на консульство США в Пешаварі (Пакистан) загинуло вісім осіб, серед яких двоє охоронців консульства.

11 вересня 2013 року група осіб, які протестували проти анти мусульманського фільму виробленого в США, напали на консульство США в Бенгазі (Лівія) та вбили посла США й трьох співробітників посольства.

1 лютого 2013 в Анкарі внаслідок вибуху загинув турецький охоронець посольства США, ще декілька людей  отримали поранення. Туреччина і Сполучені Штати назвали вибух терористичним актом. Відповідальність за вибух взяла на себе турецька ліворадикальна партія «Революційний фронт звільнення народу».