За незаконне відчудження майна профспілок порушено вже 35 справ

14 Вересня 2011, 08:56

Про це в інтерв’ю газеті «Коммерсант-Украина» розповів заступник генерального прокурора Михайло Гаврилюк.

За його словами, перевірки діяльності Федерації профспілок розпочалися у травні цього року.

«Порушено 35 кримінальних справ, органи прокуратури подали 147 позовів про повернення 45 об'єктів вартістю близько 78 млн грн та земельних ділянок площею понад 34 га, незаконно виведених з державної власності», – зазначив Гаврилюк і додав, що число цих позовів постійно зростає.

«Найбільше позовів подано в Криму – 65, в Одеській області – 24, а також у Київській області і Києві – 18. Ще п'ять позовів ми готуємо до передачі в суд», – заявив він.

«Крім цього, органи прокуратури запобігли відчуженню 25 об'єктів загальною вартістю понад 1,5 млрд грн, яке проводилося під виглядом укладення інвестиційних договорів», – зазначив Гаврилюк.

Серед найбільш цінних об'єктів, які представники ФПУ вирішили передати іншим структурам, Гаврилюк назвав санаторій ім. Бурденка в Саках. «Це, до речі, єдина спеціалізована здравниця для інвалідів, позбавлених можливості самостійно пересуватися. Санаторій обладнаний спеціальними пандусами і ліфтами для людей на інвалідних візках», – зазначи він.

Також він назвав пансіонат «Дубки» в Київській області, в якому щомісячно лікуються до 150 дітей з розладами зору, який Федерація вирішила продати його одній з ізраїльських фірм. «Прокуратура також добивається повернення в державну власність санаторіїв «Ай-Петрі», «Зірка» і «Лівадія», – додав Гаврилюк.

На зауваження журналіста про те, що голова Федерації профспілок Василь Хара стверджує, що після того як в 2008 році він очолив ФПУ, жоден квадратний метр корисної площі не був відданий, а 8 об'єктів навіть вдалося повернути, Гаврилюк відповів:

«Це не зовсім так. Тільки в травні поточного року президія ФПУ прийняла рішення про відчуження більше ніж 40 об'єктів».

Заступник генпрокурора нагадав, що у користуванні Федерації проспілок України перебуває близько 300 об'єктів державної власності загальною вартістю до 10 млрд грн.

«Точні дані будуть відомі тільки після проведення інвентаризації об'єктів», – пояснив він.

Нагадаємо, ФПУ заявляє про безпідставне і протиправне втручання Державної податкової інспекції України у статутну діяльність профспілок.

У червні у Генпрокуратурі повідомили про порушення 10 кримінальних справ, пов'язаних з незаконним відчуженням державних санаторно-курортних установ, що перебувають в управлінні Федерації профспілок.