НОВИНИ

Генпрокуратура порушила 10 "профспілково-куротних" справ

Генпрокуратура порушила десять кримінальних справ, пов'язаних з незаконним відчуженням державних санаторно-курортних установ, що перебувають в управлінні Федерації профспілок (ФПУ). Про це заявив заступник генерального прокурора Віктор Занфіров.

Заступник генпрокурора зазначив, що в перші десять днів перевірки було порушено десять кримінальних справ за фактами незаконного відчуження державного майна, переданого в управління ФПУ.

Зокрема, йдеться про дитячий оздоровчий комплекс "Придніпровський" у Черкаській області, готелі "Нова Каховка" в Херсонській та "Чернівці-Турист" в Чернівецькій областях, а також санаторії "Україна", "Ясна Поляна" і "Парус" в Автономній республіці Крим.

За даними Генпрокуратури, ФПУ збиралася відмовитися від більш ніж 20 об'єктів нерухомості. У зв'язку з цим було розпочато перевірку законності діяльності федерації, яка, як стверджують в керівництві ФПУ, викликана бажанням забрати об'єкти з управління федерації з метою їх подальшої приватизації.

У той же час керівництво Федерації профспілок, навпаки, вважає, що ефективно управляє майном. "Всі кримінальні справи, про які йде мова, стосуються відчужень власності з 2002 по 2005 рік. А з 2008 року, коли я очолив федерацію, ми не віддали жодного квадратного метра корисної землі і навіть повернули вісім об'єктів", - заявив голова ФПУ народний депутат Василь Хара (Партія регіонів).

За його словами, за останні три роки прийнято рішення про відчуження 39 найбільш збиткових об'єктів, на утримання яких ФПУ витрачає від 9 млн до 12 млн грн на рік. Однак покупці на ці об'єкти так і не знайшлися.

На думку Хари, прокурорські перевірки націлені на те, щоб позбавити ФПУ управління нерухомістю, після чого найбільш прибуткові об'єкти будуть приватизовані.

За його словами, зараз в профспілкових оздоровницях щорічно відпочивають майже півмільйона українців.

Як відзначають в ГПУ, перевірки були викликані зверненнями ряду народних депутатів і профспілкових лідерів щодо спроб відчуження об'єктів нерухомості, що належать федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.