«В той час як Папа Бенедикт XVI готується відмовитися від своєї посади, церковні лідери, які планують новий понтифікат, впевнені, що треба задуматися над однією з його давніх цілей: поповнення церковних лав в Європі. З самого початку свого понтифікату в 2005 році, Папа зосередився на проблемі зменшення кількості християн по всьому континенті, заявляючи, що релігійну віру відкинули на узбіччя суспільного життя. Папа намагався переломити цю тенденцію, несучи своє послання в такі країни, як Німеччина, Франція, Іспанія та Італія, де номінально католиками є багато людей, тоді як насправді їх набагато менше.
Аналітики Ватикану не сумніваються, що новий Папа продовжить з того місця, де Папа Бенедикт зупинився у своїй місії «нової євангелізації» у спробах заманити людей, які раніше були католиками, назад до пастви, в той час як світські тенденції, які підмивають фундамент церкви в Європі, сприймаються як загроза всьому світовому паству», – йдеться у статті.
«Європа вже давно є великою проблемою римського католицизму. У той час як європейські вулиці позначені християнською архітектурою та історією, багато хто тут зараз вважає релігійну віру особистою справою.
Європа є єдиним регіоном у світі, де скорочується кількість католиків. Відповідно до останнього офіційного звіту церкви, число католиків у 2010 році впало на 0,01% у порівнянні зі зростанням на 0,21% та 0,07% в Африці і Південній Америці. Зважаючи на те, що у світі більше мільярда католиків, такі здавалося б невеликі зміни насправді є значними», – додає Wall Street Journal.
В той же час видання, The Washington Post наводить останні дані опитування Pew Research Center, відповідно до яких найбільшу частку католиків світу наразі складають латиноамериканці (41%). Європейці ж становлять 24% усіх католиків, жителі Африки – 15%, Азії – 12%.
«Європа все ще буде серцем католицизму, фокус залишатиметься там, де знаходиться його столиця і звідки ось вже тисячу років походить кожен Папа. Але як довго це триватиме», – задається питанням видання.