НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: однозначного наступника Бенедикта XVI наразі немає

Назвати наступників Папи Римського Бенедикта XVI, який оголосив про зречення престолу, доволі складно. Наразі єдиної кандидатури на цю посаду немає. Таку думку в коментарі Тиждень.ua висловив релігієзнавець Андрій Юраш.

«Я би утримався сьогодні говорити про наступників. Мені здається, що несподіванка оголошення може бути в ірраціональний спосіб пов’язана із небажанням Папи щось прогнозувати і готувати заздалегідь передбачений ним варіант. Папа ж міг обрати шлях поступового відходу, готувати громадську думку, прямо чи непрямо на когось вказувати. Однак, Папа нічого подібного не зробив. На мій погляд, це означає, що зараз якраз починаються пошуки в колегії кардиналів, котра й обиратиме нового Папу. Водночас я не думаю, що якась кандидатура є однозначно такою, про яку можна сказати, як про наступника Бенедикта XVI», – зазначив Юраш.

Наразі, за словами Юраша, ватиканські структури призупинять свою діяльність в очікування обрання нового Папи.

«Це не означає, що вони повністю не будуть працювати, але вони зараз призупинять будь-який процес прийняття нових рішень чи ініціатив. Зараз буде взятий адміністративний антракт і чекатимуть на нового Папу. Лише тоді можна буде щось говорити про перспективи нової ватиканської політики, беручи до уваги того, хто буде обраний новим Папою», – пояснює експерт.

Водночас, коментуючи діяльність Бенедикта XVI на чолі католицької церкви, Юраш зазначає, що стосовно проблем, котрі виникли навколо католицької церкви, "він обирав розважливий середній шлях глибоких розмірковувань і витримки".

"Він намагався обходити гострі кути, давати католицькій громаді почуття повної вартості і приналежності до цієї спільноти і намагання не провокувати будь-які крайнощі, які в свою чергу знову породять крайнощі", - зауважив він.

Тим часом ЗМІ пишуть про 10 реальних кандидатів на посаду наступного Папи Римського, з яких тільки троє - європейці:

Жоао Брас де Авіз - Бразилія, 65 років, Тімоті Долан - США, 62 роки; Марк Уелле - Канада, 68 років; Джанфранко Равасі - Італія, 70 років; Леонардо Сандрі - Аргентина, 69 років; Оділо Педро Шерер - Бразилія, 63 роки; Крістоф Шонборн - Австрія, 67 років; Анджело Скола - Італія, 71 рік; Луї Тагле - Філіппіни, 55 років; Петер Турксон - Гана, 64 роки.

Нагадаємо, 11 лютого 86-річний Бенедикт XVI заявив про намір відректися від престолу через стан здоровя. Офіційно понтифік залишить свою посаду увечері 28 лютого.

Наступник Бенедикта XVI, ймовірно, стане відомий вже до кінця березня.

Як відомо, Бенедикт XVI (Йозеф Ратцингер) був обраний головою Католицької церкви 19 квітня 2005 року. 

До цього останній випадок зречення понтифіка від престолу, не рахуючи антипап, стався в 1415 році. Тоді свій пост покинув Папа Григорій XII.

Кодекс канонічного права передбачає право Папи відректися від престолу, причому це зречення не потребує чийогось ствердження. Єдиною умовою зречення є вільна воля Папи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.