НОВИНИ

В Італії оприлюднили кілька версій можливих причин відставки Папи Римського

Окрім офіційної версії Ватикану італійські називають ряд інших причин зречення престолу Папою Римським Бенедиктом XVI.

Одним з перших свою версію відставки Папи назвало італійське щоденне видання Sole 24 Ore, яке повідомило, що три місяці тому у клініці Пія XI у Римі Бенедикту зробили операцію на серці зі заміни кардіостимулятора. Газета написала, що операцію провели у «строгій секретності».

Інформацію підтвердив прес-секретар Ватикану отець Федеріко Ломбарді, який зазначив, що операція на серці була «плановою заміною» і відставка Папи не пов'язана з якоюсь «конкретною хворобою».

В той же час, Corriere della Sera у статті, яка зайняла 19 сторінок, серед причин назвала скандали щодо сексуального насильства, які свідчать про наростання кризи у Ватикані, котра у свою чергу посилюється чутками про нібито незаконні операції Банку Ватикану IOR, прикрим суперництвом між групами кардиналів та безпрецедентною кампанією витоку документів.

Боротьба розгортається між кардиналами, які відкриті для нововведень в Церкві і консервативним крилом, до якого належав Бенедикт, коли він був кардиналом Йозефом Ратцигером.

Богословськими консерваторами керують потужний кардинал Тарчизіо Бертоне і архиєпископ Генуї і президент Італійської єпископальної конференції Анджело Баньяско. В боротьбі за владу також беруть участь колишній державний секретар, кардинал Анджело Содано, і його наступник Бертоне.

Відповідно до документів, які потрапили в пресу, Содано намагався відсторонити Бертоне на користь одного зі своїх протеже.

Як пише італійська La Repubblica, відставка стала єдиною можливістю для Бенедикта усе «перезавантажити» і дати римсько-католицькій церкві можливість для нового старту.

«Це був акт розриву. Пішовши з посади Бенедикт XVI поклав край «урядуванню» Бертоне та боротьбі за владу, яка отруювала Ватикан», - пише видання. 

Нагадаємо, 11 лютого 86-річний Бенедикт XVI заявив про намір відректися від престолу через стан здоровя. Офіційно понтифік залишить свою посаду увечері 28 лютого.

Наступник Бенедикта XVI, ймовірно, стане відомий вже до кінця березня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.