"У судовому засіданні (31 серпня – ред.) завершилися дебати сторін, і суддя пішла до дорадчої кімнати. Попередньо час оголошення вироку було призначено на понеділок", – сказав він.
За словами адвоката, це означає, що головуюча на процесі суддя Печерського райсуду Києва Оксана Царевич "має встигнути його (вирок – ред) до понеділка написати".
"Але вона ж не називає точної дати, вона називає орієнтовний час", – зазначив Степанов.
Тим часом на сьогоднішньому засіданні Діденко заявив суду, що підписав договори про митне оформлення природного газу RosUkrEnergo в 2009 році, оскільки був абсолютно впевнений, що отримав директиви від Кабінету Міністрів, а не особисто від Юлії Тимошенко, яка тоді очолювала уряд.
"Я б ніколи не підписав договори, які я підписав, і не виніс би їх на розгляд правління, якби я тільки знав, що директиви, які зобов'язують мене підписати ці договори, були ухвалені одноосібно Тимошенко, а не були ухвалені колегіально органом Кабінету Міністрів України", – процитував слова свого підзахисного адвокат Ігор Степанов.
"Коли мені їх показали, я абсолютно був упевнений, що це були директиви Кабміну, а не особисто Тимошенко … Тому я дуже шкодую про те, що я змушений був виконувати під час ухвалення своїх рішень одноосібні вказівки тодішнього прем'єр-міністра", – наголосив Діденко.
Як повідомлялося, Міжнародний арбітражний трибунал у Стокгольмі 8 червня 2010 року зобов'язав НАК "Нафтогаз Україна" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб. м газу.
Служба безпеки України (СБУ) провела досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням посадових осіб НАК "Нафтогаз Україна" та Державної митної служби в розтраті належного компанії RosUkrEnergo АG природного газу та його незаконного розмитнення в лютому-березні 2009 року.
За даними СБУ, під час слідства було зібрано достатньо доказів, що підтверджують провину обвинувачених в інкримінованих їм злочинах. У цій справі заарештовано І. Діденка, Макаренка та заступника начальника Енергетичної регіональної митниці Тараса Шепітька. Макаренко був заарештований наприкінці червня. Діденко перебуває під арештом з 12 липня 2010 року.
На початку липня Апеляційний суд Києва постановив змінити Макаренку та Шепітьку запобіжний захід з утримання під вартою на підписку про невиїзд. Водночас суд відмовився звільнити з-під варти Діденка.
25 липня Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання адвокатів Діденка про виділення в окреме провадження справи стосовно їхнього підзахисного.
30 серпня представники прокуратури дійшли висновку про необхідність зміни Діденку статті обвинувачення на більш м'яку. Діденку було перекваліфіковано обвинувачення з ч. 2 ст. 191 КК на ч. 2 ст. 364, яка передбачає м'якіше покарання, зокрема, таке, що не пов'язане з конфіскацією майна.