НОВИНИ

Соратнику Тимошенко пом’якшили статтю обвинувачення

Представники прокуратури під час судового процесу за обвинуваченням колишнього першого заступника голови НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка дійшли висновку про необхідність зміни йому статті обвинувачення на більш м’яку.

Як повідомив адвокат Діденка Ігор Степанов, його підзахисному було перекваліфіковано обвинувачення із ч. 2 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) на частину 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), яка передбачає більш м’яке покарання, зокрема таке, що не пов’язане з конфіскацією майна.

«В ході судового слідства представники прокуратури дійшли висновку про необхідність зміни Діденкові статті обвинувачення зі 191 на 364», - зазначив він.

У середині жовтня 2010 року Служба безпеки України завершила досудове слідство у справі про законність розмитнення у 2009 році 11 млрд куб. м газу, приналежність якого оскаржувала РосУкрЕнерго.

Цю справу порушили після того, як 8 червня 2010 року Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма (Швеція) зобов’язав Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» повернути РосУкрЕнерго 11 млрд куб. м газу і надати додатковий обсяг газу 1,1 млрд куб. м як неустойку за порушення умов контракту.

Нагадаємо, 5 липня Апеляційний суд Києва повернув кримінальну справу про розтрату 11 млрд куб. м газу компанії «РосУкрЕнерго» на розгляд у Печерський райсуд у новому складі суду зі стадії розгляду по суті.

У такий спосіб суд апеляційної інстанції задовольнив апеляцію Генеральної прокуратури на рішення Печерського райсуду від 26 квітня про повернення їй зазначеної справи для перевірки повноти досудового слідства.

У рамках цієї справи порушені кримінальні справи стосовно колишнього першого заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Ігоря Діденка, колишнього Голови Державної митної служби України (ДМСУ) Анатолія Макаренка, колишнього начальника Енергетичної регіональної митниці ДМСУ К. та колишнього заступника начальника відділу митного оформлення №2 Енергетичної регіональної митниці ДМСУ Тараса Шепітька.

Однак 25 липня Печерський райсуд виділив в окреме провадження кримінальну справу проти Діденка за підозрою в розтраті чужого майна в особливо великих розмірах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.