НОВИНИ

Верховний Суд нарешті оприлюднив рішення щодо «РосУкрЕнерго»

Верховний Суд оприлюднив свою ухвалу від 24 листопада, якою залишив чинним рішення судів нижчих інстанцій, які підтвердили рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма

Верховний Суд оприлюднив свою ухвалу від 24 листопада, якою залишив чинним рішення судів нижчих інстанцій, які підтвердили рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма (Швеція), яке зобов'язало Національну акціонерну компанію «Нафтогаз України» повернути компанії «РосУкрЕнерго» (Швейцарія) 12,1 млрд. куб. м газу.

ВСУ погодився з висновками першої й апеляційної інстанцій про те, що рішення міжнародного арбітражу остаточні й обов'язкові для сторін; всі контракти, що стали підставою для прийняття арбітражним судом своїх рішень, містять арбітражну угоду; боржником на процесуальних підставах ці рішення не оскаржено.

Також Верховний Суд погодився, що докази про протиріччя публічному порядку України виконання цих рішень безпідставні, і тому відсутні передбачені законом обставини для відмови в задоволенні клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду.

В ухвалі ВСУ сказано, що під час арбітражного провадження представники «Нафтогазу» повністю визнали, що правові підстави придбання ним оскаржуваного обсягу газу були відсутні.

«Тобто визнали неправомірність вилучення газу в «РосУкрЕнерго», що належить йому за правом власності, про що й зазначено в другому окремому рішенні арбітражу. На засіданні Верховного Суду представники НАК «Нафтогаз України» підтвердили, що такі пояснення давалися під час арбітражного провадження», - сказано в ухвалі.

Також суд установив, що «Нафтогаз» не оскаржував юрисдикцію Стокгольмського арбітражу й арбітрабельність спору.

Довідка Тижня.

8 червня Арбітражний інститут Торговельної палати Стокгольма зобов’язав«Нафтогаз» повернути «РосУкрЕнерго» 11 млрд куб м газу й надати додатковий обсяг газу в розмірі 1,1 млрд куб м як неустойку за порушення умов контракту.

СБУ порушила кримінальну справу за фактом нанесення збитків державі.

9 липня був затриманий колишній заступник глави НАК «Нафтогаз Україна» Ігор Діденко. У цій справі проходять також екс-глава Держмитниці Анатолій Макаренко та екс-заступник начальника відділу Енергетичної регіональної митниці Держмитслужби Тарас Шепітько. Пізніше в Росії була затримана екс-заступник головного бухгалтера «Нафтогазу» Марія Кушнір.

20 жовтня Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконною передачу газу «РосУкрЕнерго» НАК «Нафтогаз» і скасував доручення екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко від 21 січня 2010 року.

«РосУкрЕнерго» було створено влітку 2004 року компаніями CentragasHoldingAG(90% її належить Дмитру Фірташу, 10% - Івану Фурсіну) і ВАТ «Газпром» на паритетних засадах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги