Заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега ще 2 липня підписала розпорядження, яким призначила пленарне засідання Київради VІ скликання на 11 липня. За інформацією ЗМІ, у порядку денному засідання, з-поміж інших питань, планувалося встановити мінімальну ставку оренди квадратного метра для фізичних осіб на рівні 7,53 грн.
На призначення засідання Київради відреагувала опозиція, що й раніше погрожувала блокувати Київраду і вимагала проведення виборів депутатів Київради, називаючи діяльність столичної ради й голови Київської міськдержадміністрації незаконною після 2 червня, незважаючи на рішення Конституційного суду від 30 травня, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 році.
Зокрема, ВО «Батьківщина» заявляла, що зробить усе, щоб не допустити 11 липня проведення сесії Київради. ВО «Свобода» заявляла про такі ж наміри. Натомість депутати УДАРу обіцяли прийти на засідання, однак не голосувати. Водночас, за словами голови фракції УДАР в Київраді Олександра Клюса, УДАР не братиме участь у пікетах та штурмах, зазначивши при цьому, що не проти, аби проти нелегітимної сесії протестували самі кияни.
Натомість "Свобода" подала заявку до КМДА на проведення цієї акції. У Київській міськдержадміністрації напередодні заявляли, що
не оскаржували проведення цієї акції, бо для цього не було підстав.
Уже сьогодні вранці представники опозиції заявляли, що працівники Державтоінспекції
блокують автомобілі з технічним забезпеченням для мітингу біля Київради.
О 9:00 під будівлею КМДА розпочався мітинг опозиційних сил проти засідання Київради. Зібралося близько 200 протестувальників, а також до 100 бійців «Беркуту».
Згодом між «Беркутом» та протестувальниками
сталася сутичка, коли правоохоронці відтісняли активістів та народних депутатів від входу до будівлі. Після акції міліція Києва
відзвітувала про відсутність потерпілих і звернень про правопорушення під час цієї бійки, зазначивши, що "перед початком засідання Київради депутати Верховної Ради разом зі своїми помічниками безперешкодно проходили в зал, однак вхід громадян був обмежений у зв'язку з неможливістю розмістити всіх охочих у сесійному залі".
Пізніше депутатам від ВО «Свобода», «Батьківщини» та УДАРу таки вдалося пройти в Київраду. І близько 10 години близько 40 народних депутатів
заблокували трибуну Київради, оточивши з усіх сторін секретаря Галину Герегу, що перебувала у президії. Втім, їй вдалося оголосити засідання відкритим.
У свою чергу, народні депутати від «Свободи» Ігор Мірошниченко та Андрій Іллєнко спробували відключити мікрофони на трибуні Київради. Їм намагалися перешкодити народні депутати від ПР, що спричинило штовханину. Після цього Герега оголосила перерву і покликала голів фракцій на консультації.
Згодом депутат Верховної Ради, член фракції "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Олександра Кужель
повідомила, що депутат Київської міськради Олександр Ліщенко (позафракційний) погрожував її життю.
За словами Кужель, коли Ліщенко біг до трибуни Київради, від штовхнув депутата Ради від фракції "Батьківщина" Лілію Гриневич і вона сильно вдарилася головою об стінку і втратила свідомість. Їй надали першу медичну допомогу. Попереднього діагностовано струс мозку.
Крім цього, у коридорі Київради
побилися народний депутат від «Свободи» Едуард Леонов та депутат Київради регіонал Олексій Омельяненко. За словами Леонова, Омельяненко ображав його і однопартійців, називаючи "чудом в перьях", а також зневажливо оцінив зовнішній вигляд народного депутата, який прийшов у Київраду в шортах.
За результатами наради лідер парламентської фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що було прийнято рішення закрити сесію.
Пізніше Герега таки закрила сесію.
До речі, перед засіданням секретар Київради заявила журналістам, що вважає законним проведення сесії і закликала народних депутатів не заважати їй проводити засідання.
Пізніше вона заявила про можливість проведення позачергової сесії Київради.
Народний депутат від ПР Володимир Олійник
заявив, що Партія регіонів не допустить, щоб робота сесії Київради була паралізована «через забаганки окремих представників опозиції». За його словами, «сесія Київради сьогодні і завтра продовжуватиме вирішувати важливі питання в інтересах територіальних громад, адже в Конституції закладено принцип безперервності влади, у тому числі й органів місцевого самоврядування».
У свою чергу, голова регламентного комітету Верховної Ради, регіонал Володимир Макеєнко
заявив, що депутатів, які зірвали засідання Київради можуть позбавити мандатів.