НОВИНИ

УДАР не пікетуватиме Київраду

Депутати Київради від фракції УДАР прийдуть на сьогоднішнє засідання, але голосувати не будуть. Про це заявив голова фракції УДАР в Київраді Олександр Клюс.

«Сьогодні на засіданні фракції ми вирішили, що прийдемо на сесію, але голосувати не будемо. Планується, що в сесійну залу прийде Віталій Кличко, зробить заяву від політичної партії щодо тих подій, які склалися в Київраді. Про те, що в Києві потрібно провести вибори, припинити ту ситуацію, яка склалася. В місті повинен бути народно обраний мер. Він повинен прийти з програмою дій щодо поліпшення ситуації в місті, які першочергові кроки повинен зробити, які пріоритети у фінансуванні мають бути», – розповів він.

Депутат також додав, що УДАР не братиме участь у пікетах та штурмах, зазначивши при цьому, що не проти, аби проти нелегітимної сесії протестували самі кияни.

«Це право кожного громадянина йти на збори чи мітинги. Але я проти радикалізму. Кожен із народних депутатів чи просто житель столиці має право звернутися до прокуратури зі скаргою на неправомочні дії депутатів Київради щодо перевищення ними своїх обов'язків, щоб вони призупинили ці рішення, звернутися до суду. Потім ці рішення мають бути скасовані у визначеному законом порядку. Якщо ми задекларували свій європейський вибір, то повинні не тільки хотіти, а й своїми діями показувати, що ми вже доросли до цивілізованих дій. А ламати двері й бити вікна, штовхати людей – я проти цього», – заявив Клюс.

Як повідомлялося, ВО «Батьківщина» заявляла, що зробить усе, щоб не допустити 11 липня проведення сесії Київради. ВО «Свобода» також обіцяла зірвати засідання Київради.

Раніше в УДАРі погрожували блокувати Київраду після 2 червня. 

Опозиція вимагає проведення виборів депутатів Київради, називаючи діяльність столичної ради й голови Київської міськдержадміністрації незаконною після 2 червня.

30 травня Конституційний суд України прийняв рішення, що вибори в Києві повинні проводитися одночасно з місцевими виборами у жовтні 2015 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.