“Викликає велике занепокоєння”. США зафіксували достатньо ознак військової активності РФ поблизу України – американський генерал

Світ
3 Грудня 2021, 16:56

США зафіксували достатньо індикаторів і ознак російської військової активності поблизу України і це викликає "велике занепокоєння". Про це заявив високопоставлений американський військовий офіцер Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів.

Генерал армії відмовився говорити про варіанти, які Сполучені Штати можуть розглянути в разі російського вторгнення, однак підкреслив важливість суверенітету України для Вашингтона та для альянсу НАТО.

Читайте також: У західній пресі пишуть про стягування військ РФ до кордонів України. Однак це схоже на російський блеф

До застереження генерала Марка Міллі, начальника штабів США, додалося до багатьох подібних заяв, що лунають останніми тижнями з Вашингтона, і від інших західних держав, а також з України.

Держсекретар США Ентоні Блінкен та представники інших країн застерегли Москву про серйозні наслідки у разі нових військових дій проти України.

Відповіді російських офіційних представників не зменшили напруженості, оскільки твердження Росії, що вона нікому не загрожує, лунають разом із погрозливими заявами на адресу Києва і з претензіями до НАТО.

Від імені російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова, який 2 грудня виступив у Стокгольмі на зустрічі країн ОБСЄ, була поширена заява для ЗМІ, в якій зокрема йдеться, що Москва вважає ситуацію "в безпосередній близькості" до кордонів Росії такою, що може її «змусити вдатися до відповідних заходів для виправлення військово-стратегічного балансу».

Лавров повторив російські вимоги, щоб Київ йшов на прямі переговори з формуваннями "ДНР" і "ЛНР" на сході України, які перебувають під фактичним контролем Москви.

Читайте також: Світові ЗМІ про ескалацію на кордоні: Москва хоче залякати не стільки Україну, скільки "партнерів" в ЄС

Погрозливі вимоги Росії і стягування військ супроводжуються новими вимогами президента Путіна, щоб США та інші західні країни пішли на домовленості, які "виключали б будь-які подальші просування НАТО на схід", тобто не допускали б вступу в альянс України.

"Якщо росіяни вдадуться до відкритих агресивних військових дій проти держави, яка була незалежною з 1991 року, то тут зачіпаються значні інтереси безпеки і США, і країн членів НАТО" – додав Міллі.