Видача угорських паспортів. Клімкін анонсував зустріч із главою МЗС Угорщини

21 Вересня 2018, 13:16

Міністр закордонних справ Павло Клімкін повідомив про попередню домовленість щодо зустрічі із главою МЗС Угорщини Петером Сіярто через видачу угорських паспортів громадянам України в Береговому Закарпатської області. Про це в п'ятницю. 21 вересня, він завив у ході брифінгу.

 

"Тому я буду, це попередня домовленість, зустрічатися з Петером Сіярто. Ми будемо говорити <…> про те, що ми будемо робити далі… Ми саме спільне маємо працювати з угорською громадою, а не Угорщина окремо через свої канали", – наголосив міністр.

 

Водночас він зазначив, що подвійне громадянство не є загальною практикою для країн Європейського союзу, як про це заявив Сіярто.

 

"По-перше, у кожній країні Європейського союзу є своя практика, у деяких країнах це дозволено, у деяких – ні. Тому ніякої загальної практики в цьому питанні не існує. Ми, як суверенна держава, самі визначаємо, яка наша політика і логіка в цьому питанні", – додав Клімкін.

 

Як повідомлялося 19 вересня, за даними ЗМІ, що у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області громадянам України видають угорські паспорти під присягою. Своєю чергою, глава МЗС України Павло Клімкін прокоментував інформацію, яка з'явилась в українських ЗМІ стосовно видачі угорських паспортів, заявивши, що в Нью-Йорку на Генеральній Асамблеї ООН зустрінеться з угорським міністром. Крім того, Клімкін заявив про можливість висилки консула Угорщини на Закарпатті. 

 

У відповідь 20 вересня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт розцінить висилку угорського консула з Берегово через з відео з роздачею паспортів, як недружній  і ризикований крок з боку Києва. Тоді Клімкін заявив, що роздача угорського громадянства на Закарпатті суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. 

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

22 червня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту.

 

16 липня 2018 року глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт має "серйозний конфлікт" з Україною через закон про освіту, результатом чого стало блокування країною засідання комісії Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу.