НОВИНИ

Угорщина знизила рівень вимог до України щодо закону про освіту

Будапешт більше не вимагає скасування дії ст. 7 закону "Про освіту".

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час прес-конференції за підсумками консультацій з українською стороною.

 

Зокрема, глава угорського уряду повідомив про прогрес у переговорах щодо мови освіти.

 

"Ми сьогодні зробили перші кроки, попереду багато роботи.Ми намагалися не дискутувати про те, як закон зробить більш ефективним вивчення української мови. Ми лише просимо про те, щоб це не заважало інтересам угорськомовної меншини. Це - наше єдине прохання", - підкреслив він.

 

Так, Сійярто не став вимагати скасування дії ст. 7 закону "Про освіту", хоча це було основною вимогою Угорщини.

 

У свою чергу, тепер Будапешт наголошує лише на виконанні двох ключових пунктів рекомендації Венеціанської комісії

 

"Пані міністр (освіти України Лілія Гриневич, - Ред.) заявила, що Україна поважає і виконає всі рекомендації Венеціанської комісії. Ми сподіваємося, що на підставі цього український парламент нарешті прийняв закон про продовження перехідного періоду (впровадження мовної норми,- Ред.). Також ми очікуємо, щоби було виконано рекомендацію про те, що приватні школи не мають підпадати під вимоги цього закону", - додав він.

 

Крім того, він відзначив, що під час консультації українська сторона гарантувала йому виконання цих вимог.

 

"Наші колеги пообіцяли, що не буде жодних перепон цьому. Ми були раді це чути, але обіцянки мають бути виконані", - зауважив він.

 

Нагадаємо, 22 червня глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт розблокував участь України в саміті НАТО, який відбудеться в липні в Брюсселі. 

 

Як повідомлялося, 9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО

 

28 грудня 2017 року глава Місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію Києва незважаючи на позитивні для України висновки Венеційської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов’язанням.

 

У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.