“Вибори” в ОРДЛО та перемога Усика над Беллью. Головне за вихідні

12 Листопада 2018, 09:33

"Вибори" в ОРДЛО

Результат пошуку зображень за запитом "вибори в ордло"

 

У неділю, 11 листопада, бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР".

 

6 листопада Росія офіційно повідомила, що визнає результати так званих "виборів", які призначені на 11 листопада в о купованих районах Донецької та Луганської областей. 

 
У свою чергу МЗС України висловило категоричний протест у зв’язку з незаконними та нелегітимними діями Росії з проведення у неділю, 11 листопада, так званих "виборів" на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України.

11 листопада президент України Петро Порошенко провів тристоронні переговори з лідерами Франції та Німеччини щодо "виборів" на території ОРДЛО.

Окрім цього, стратегічний безпілотник ВПС США провів багатогодинний політ уздовж лінії розмежування на Донбасі напередодні запланованих на неділю "виборів" в "ДНР" і "ЛНР". 

 

Ще один шпигун в Австрії

 

Прокуратура Відня веде розслідування відносно співробітника Федерального відомства із захисту конституції і боротьби з тероризмом (австрійської контррозвідки, BVT) за підозрою в шпигунстві. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на віденську прокуратуру.

 

"Я можу підтвердити, що в прокуратурі Відня ведеуть розслідування відносно співробітника BVT через шпигунство", – розповіла представник прокуратури Відня. За її словами, цю справу ведуть в закритому режимі, тому прокуратура не може викласти суть розслідування. Крім того, вона не стала називати країни, які можуть бути залучені до ходу розслідування про шпигунство співробітника контррозвідки.

 

У свою чергу в МВС Австрії також підтвердили, що розслідування за участю працівника BVT існує.

 

"Таке розслідування [щодо контррозвідника] ведеться", – сказав офіційний представник МВС у відповідь на прохання підтвердити твердження австрійської преси про підозру шпигунства на користь Росії.

 

Зазначається, що контррозвідника підозрюють у шпигунстві саме на користь Росії. Співробітника австрійської контррозвідки підозрюють у розголошенні державної таємниці. За даними медіа, він передавав секретні дані російській розвідці. Кілька тижнів тому, через підозри щодо цієї людини, у відомстві, а також за двома іншими адресами, були проведені обшуки.

 

За австрійським законодавством такі дії караються позбавлення волі терміном до 10 років.

 

Раніше стало відомо, що МЗС Австрії викликало повіреного у справах Росії через інцидент з екс-полковником.

 

Нагадаємо, екс-полковника збройних сил Австрії затримали за підозрою у тому, що він протягом 20 років шпигував на користь Росії. Колишній офіцер, якому зараз 70 років, збирав дані про австрійську військову авіацію, артилерійські системи та міграційну кризу.  Крім того, він створив детальні персональні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів. 

 

Усик здобув перемогу над британцем Беллью 

 

В неділю, 11 листопада, абсолютний чемпіон світу у важкій вазі Олександр Усик здобув перемогу над британцем Тоні Беллью. 
 
 
Українець нокаутував суперника лівим боковим у 8 раунді.
 

Таким чином українець провів перший захист своїх чемпіонських поясів за версіями WBA, WBC, IBF та WBO, які здобув у бою проти росіянина Мурата Гассієва.

 

 

"Північний потік -2": Позиція США

 

 

Сполучені Штати Америки активно виступають проти запуску газопроводу "Північний потік-2". Про це заявив міністра енергетики США Ріка Перрі.

 

За словами Перрі, в Євросоюзі дуже мало країн, які підтримують "Північний потік-2", а США активно виступають проти нього. При цьому, Перрі наголосив, що газопровід "Північний потік-2" не є комерційним проектом.

 

"Ми збираємося робити все можливе, щоб дати ЄС стільки варіантів, скільки вони хочуть. Мова йде не тільки про продаж американського скрапленого природного газу (СПГ) в Європі. Ми за трубопровід Trans-Adriatic, який доставляє каспійський газ в південну частину Європи, ми знаємо, що в південній частині Хорватії, Румунії, є декілька сховищ для зрідженого природного газу, які можуть поставляти газ, і очевидно, поляки також розвивають цей потенціал. В Італії є великий об'єкт", – сказав він.

 

Перрі наголосив, що дуже важливо, щоб в ЄС розуміли, що у Росії є досвід припинення поставок газу і що наявність цих альтернативних джерел поставок має важливе значення для майбутнього розвитку Європи.

 

Нагадаємо, 12 жовтня президент Польщі Анджей Дуда та лідер Словаччини Андрій Кіска виступили проти будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2", а також – підтримали збереження санкцій Європейського союзу проти Росії.

 

 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" – це загроза для безпеки в Європі. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні.