НОВИНИ

Польща та Словаччина виступили проти будівництва газопроводу "Північний потік-2"

Зокрема, Кіска наголосив, що газопровід стане для РФ засобом шантажу щодо України.

Президент Польщі Анджей Дуда та лідер Словаччини Андрій Кіска виступили проти будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік-2", а також – підтримали збереження санкцій Європейського союзу проти Росії. Про це вони повідомили в п'ятницю, 12 жовтня, вони повідомили на прес-конференції за результатами зустріч президентів країн Вишеградської групи (Польща, Словаччина, Чехія та Угорщина).

 

Зокрема, Кіска наголосив, що "Північний потік-2" стане для Росії засобом шантажу щодо України в сфері постачання газу.  За його словами, європейські країни повинні прямувати до диверсифікації енергопостачання.

 

"Ми потребуємо різноманітних джерел постачання газу. Не можемо узалежнюватися від однієї країни. Ми говоримо про це багато років. З’являються також нові проекти. Тому я не знаю, навіщо нам мати проект, який ще більше посилить залежність від російського газу", – зазначив президент Словаччини.

 

Своєю чергою, Дуда заявив,  що спорудження другої гілки газопроводу, яка має з’єднати Росію з Німеччиною, відбувається всупереч інтересам частини країн ЄС.

 

"Ми чітко бачимо, що це проект не бізнесового характеру, він має політичний характер; насправді він шкідливий для Європейського Союзу. Не лише тому, що вестиме до загрози енергетичній безпеці передусім нашої частини Європи та України, але й тому, що вестиме до домінування одного постачальника над усім ринком Європейського Союзу. Ми вважаємо, що з погляду інтересів усього ЄС це некорисно", – пояснив він.

 

Водночас польський президент підкреслив, що проти проекту виступає вся Вишеградська група, однак глави Чехії та Угорщини не захотіли висловитися на цю тему.

 

Як повідомлялося, 28 серпня радник з питань європейської енергетичної безпеки Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Бенджамін Шмітт заявив, що газопровід "Північний потік-2" - це загроза для безпеки в Європі. 

 

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що будівництво  "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.