Все більше росіян вважають реальною військову загрозу для своєї країни

20 Лютого 2012, 15:02

Якщо в 2010 році 47% громадян вважали реальною існування військової загрози для Росії, то в 2012-му частка таких збільшилася до 55%, повідомили соціологи "Левада-Центру" за результатами січневого всеросійського опитування. За їхніми даними, такої загрози не бояться 36% респондентів проти 42% два роки тому.

Між тим, 60% опитаних впевнені, що армія здатна захистити Росію в разі реальної військової загрози, хоча прихильників цієї думки за два роки стало менше на 3%. Відповідно, зросла кількість скептиків (з 22% до 27%). На питання, чи хотіли б вони, щоб їхні близькі служили в армії, 53% респондентів відповіли негативно, не заперечують – 37%.

Небажання армійської служби для своїх близьких респонденти в першу чергу пов'язують з нестатутними відносинами в армії (37%). При цьому "дідівщину" і "насильство в армії" більшість з них як і раніше називають головними проблемами збройних сил. Серед інших причин такої думки 21% опитаних вказували на небезпеку загибелі або поранення своїх близьких, 15% – на приниження військовослужбовців з боку офіцерського складу, 14% – на важкі умови служби, по 10% говорять про розвал армії, її моральному занепаді.

Ще 8% вважають роки, проведені в армії, втраченим часом, а 7% звертають увагу на кримінал в армії. На думку 40% росіян, зараз "дідівщина" і знущання офіцерів і старослуживих над молодими солдатами поширені в більшості військових частин. Кожен п'ятий (19%) вважає, що усюди.

Як показало опитування "Левада-Центру", в якому взяли участь 1600 чоловік, в даний час серед росіян більше тих, які віддають перевагу переведенню армії на контрактну основу (51%), ніж тих, хто пропонує зберегти загальний військовий обов'язок (43%). За даними соціологів, в 2008 році 48% віддавали перевагу контракту, 45% – набору в армію по призову.

Нагадаємо, у лютому 2010 року російський прем’єр Владімір Путін на нараді з пріоритетних напрямів державної програми озброєння на 2011-2020 роки заявив, що Росія планує приділяти основну увагу розвитку ядерних сил, космічній і протиповітряній обороні.

Того ж місяця президент РФ Дмітрій Мєдвєдєв затвердив Військову доктрину, яка зберігає за Росією право застосування ядерної зброї у відповідь на загрози.

Як повідомлялося раніше, більше половини громадян Росії очікують загострення політичної ситуації в країні у 2012 році