Внутрішні війська залишаються для МВС “бідним родичем”

12 Січня 2012, 12:54

Проведений Рахунковою палатою аудит ефективності використання бюджетних коштів, виділених на забезпечення діяльності внутрішніх військ МВС України, виявив, що, попри надані внутрішнім військам 2,2 млрд. грн. у 2010 і 2011 роках, так і не було створено достатньо мобільного, оптимального за чисельністю військового формування.

У РП також відзначають, що ситуація із забезпеченням внутрішніх військ майном критична. «Особовий склад, який щоденно виходить на патрулювання, забезпечує громадський порядок, охороняє особливо важливі об'єкти, здійснює конвоювання підсудних і засуджених, не має належного обмундирування. Потребує вирішення питання оснащення підрозділів з охорони громадського порядку сучасними патрульними машинами, а підрозділів з конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних – спеціальними автомобілями для перевезення осіб, узятих під варту», – заявляють у РП. Є нагальна потреба в оновленні засобів зв'язку, зокрема, придбанні радіостанцій портативного (переносного) й автомобільного типу.

Однак, як встановлено під час аудиту, виділених із державного бюджету коштів вистачає лише на оплату праці, комунальних послуг, харчування особового складу і частково – на забезпечення виконання внутрішніми військами службово-бойових завдань.

У Рахунковій палаті також відзначають, що неналежне забезпечення внутрішніх військ фінансовими і матеріальними ресурсами спонукало командирів військових частин шукати джерела наповнення бюджетів військових підрозділів. «Особовий склад залучався до надання платних послуг стороннім організаціям, комерційним структурам і приватним підприємцям. Утім, запроваджена у внутрішніх військах система надання платних послуг не дала очікуваних результатів», – відзначають у РП.

За таких умов, наголошують у Рахунковій палаті, питання належного ресурсного забезпечення потребує прийняття управлінських рішень щодо оптимізації структури і чисельності внутрішніх військ, вжиття заходів, які б допомогли звільнити солдатів від виконання невластивих їм функцій.