Власник ProstoPrint проситиме притулку в одній з країн Європи

26 Вересня 2011, 21:31

Глава скандальної компанії зазначив, що нині перебуває у Хорватії, оскільки до кінця жовтня для громадян України чинний безвізовий в’їзд до цієї країни, а також там є можливості професійно займатися тенісом для його доньки.

“Ми обов’язково будемо просити політичного притулку. По-перше, тому що це правильно, і я не хочу бути в принципі "людиною без статусу". Я сюди приїхав не тому, що я турист. Я більше за все зараз хотів би повернутися в Україну, але зробити цього я не можу. Тому що мені, і найперше – моїй родині, там загрожує реальна небезпека. Можливо, ми проситимемо політичного притулку не в Хорватії, тобто це така транзитна країна: дітям складно тут з мовою. Тому скоріше за все ми тут побудемо певний час, а політичний притулок проситимемо, мабуть, в іншій країні. Зараз ми розглядаємо Латвію, тому що там теж говорять російською, там теж непогана база для занять тенісом. І при всьому цьому, як на мене, це достатньо демократична країна, де зрозуміють та почують цю історію такою, як вона є”, – сказав Олєйніков.

Водночас він припустив, що може просити політичного притулку і в якійсь іншій з країн Західної Європи: Німеччині, Бельгії чи Австрії.

"З Німеччини нам вже написали представники місцевого українського земляцтва, української діаспори. Вони пропонують свою допомогу з подачею документів, бо ми не знаємо мови. … Чому Бельгія? Ми ж тривалий час були партнерами бельгійської компанії, були старанними партнерами, і багато разів там були", – сказав він.

Нагадаємо, 21 вересня власник компанії ProstoPrint Денис Олєйніков виїхав з родиною з України. Олєйніков заявив, що увечері 19 серпня йому вперше пригрозили розправою над сім'єю, після чого він вирішив найняти охоронне агентство.

Як повідомлялось,  слідче управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ Києва порушило кримінальну справу проти близько 10 посадових осіб поліграфічної компанії ProstoPrint за підозрою в незаконному використанні торговельного знака-емблеми чемпіонату Європи з футболу 2012 року на футболках, чашках, кепках і іншій продукції.

Раніше відбулися обшуки у цій компанії. За словами власника компаній ProstoРrint та futbolka.ua Дениса Олєйнікова, УБОЗ захопив офіси його фірм нібито через друк футболок з написом "Спасибо жителям Донбасса…".

7 вересня Денис Олєйніков звернувся до президента Віктора Януковича з відкритим листом, в якому заявив про свою готовність просити політичного притулку за кордоном.