Влада зрозуміла безперспективність оскарження рішення Євросуду у справі Тимошенко

Акценти
26 Червня 2013, 17:54

"Щодо подачі апеляції: Міністерство юстиції станом на сьогодні не бачить приводів для оскарження, але, в принципі, ця позиція на даний момент ще вимагає узгодження з Кабінетом міністрів", – сказав він.

Відповідаючи на питання про те, як скоро може бути врегульовано остаточне рішення щодо неподання апеляції, Кульчицький сказав: "Я думаю, узгодження буде найближчим часом".

При цьому він додав, що ця процедура може зайняти близько 2 тижнів.

Нагадаємо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним. Суд одноголосно визнав, що було порушення п. 1.4. 5. ст.5 Європейської конвенції з прав людини та порушення ст.18 Конвенції – про обмеження прав людини.

Водночас, офіційний представник Європейського суду з прав людини, директор загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» заявив, що в своєму рішенні Стразбурський суд не встановив факту політично мотивованого арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко. 

Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її. На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.

89