«Розпочати процес маргіналізації опозиції влада, очевидно, вирішила з найбільшої і водночас найслабшої ланки в нинішній опозиції – «Батьківщини», конгломерату різних політичних сил та політиків, що конкурують між собою», – пишуть оглядачі, відзначаючи, що його поява стала можлива завдяки амбіції Арсенія Яценюка стати єдиним кандидатом у президенти від об’єднаної опозиції, відсутності харизматичного лідера в «обезголовленій» «Батьківщині» та прагненням потрапити до парламенту політиків, які не мали шансів самостійно подолати прохідний бар’єр.
«Відразу після завершення парламентської кампанії стало остаточно зрозуміло, що «розширена «Батьківщина» не зможе стати локомотивом опозиційного руху, а тим більше претендувати на роль мейнстримної партії, здатної на радикальні перетворення в країні у разі приходу до влади. Відразу після виборів Арсеній Петрович отримав потужну фронду проти себе в лавах новоявлених соратників, які фактично відмовилися дати йому гарантії підтримки на президентських перегонах», – додають оглядачі.
Більше читайте в статті «М’який авторитаризм» у №15 журналу «Український тиждень».
Нагадаємо, раніше політолог Володимир Фесенко відзначив, що фракція «Батьківщина» стала слабким місцем опозиції і нагадує «Нашу Україну» свого часу. На його думку, системні спроби дискредитувати лідера опозиції Арсенія Яценюка пов’язані з вразливістю фракції "Батьківщини", яка має багато внутрішніх проблем.
Як відомо, на початку квітня четверо народних депутатів вийшли з фракції "Батьківщина".