Український тиждень № 15 (283) від 11 квітня, 2013

Зміст номеру:
Юрій Луценко береться за створення нового політичного проекту. Питання полягає в тому, чи не будуть повторені помилки, яких припустилися під час формування «Народної самооборони» і чи не буде нова структура створена під Петра Порошенка
Олександр Михельсон 43
Політика
Автор заголовної цитати, президент Янукович знову вніс свою посильну лепту в розвиток культури. Присвоїв звання народного артиста України російському поетові-пісняру Ільї Рєзніку «за вагомий особистий внесок у зміцнення культурно-мистецьких зв’язків між Україною і Російською Федерацією, багаторічну плідну творчу діяльність...» і т. ін., і т. ін.
Тиждень -38
VIP-хроніки
Режим Януковича обрав тактику повзучої узурпації влади, намагаючись уникати «вирішальних сутичок» та невиправданих іміджевих утрат
Олесь Олексієнко, Святослав Потоцький 31
Політика
В неділю президент Янукович помилував Юрія Луценка і Георгія Філіпчука – двох високопоставлених «жертв вибіркового судочинства», які були відповідно міністром внутрішніх справ і міністром екології в останньому уряді Тимошенко (2007-10).
Ендрю Вілсон 20
Авторські колонки
Вони все зіпсували! Здавалося б, під Верховну Раду мали прийти десятки тисяч киян, щоби захистити своє право обирати міського голову, а вони… не прийшли! Через кілька днів біля пам’ятника Шевченку народу було суттєво більше, але все одно це не та кількість, яка може переконати владу й похитнути режим. Так, когось із областей зупинили на старті, хтось не доїхав, однак… Не те. Не повірили.
Юрій Макаров 178
Авторські колонки
Лідери «БЮТ-Батьківщини» (називатиму цю політичну силу так, не вдаючись у формальні подробиці трансформації її назви в різні роки) постійно дорікають народові браком підтримки, а всі критичні зауваження на свою адресу, не замислюючись, в автоматичному режимі оголошують «політтехнологіями влади».
Ігор Лосєв 101
Політика
Риторичні запитання, чи не так? Але… Насправді риторичними вони можуть бути деінде, не виключено, навіть у тропічній Африці, проте в нашій країні не все так просто. Україна ж бо не Африка, тут загальні політичні норми не діють. Особливо коли йдеться про красунчиків-мазунчиків демократичного табору.
Сергій Грабовський 58
Авторські колонки
Особливості Закарпаття – відчуття історично-ментальної окремішності, неприйняття немісцевих політиків та винятковий утилітаризм – визначають електоральну картину, не типову для сусідніх регіонів
Богдан Буткевич 68
Суспільство
Найбільший за всю історію витік інформації про офшорні рахунки компаній виявляють темні сторони глобальної економіки. До оприлюднених списків потрапили й найбагатші українські олігархи
Богдан Цюпин 33
Економіка
Цією публікацією ми продовжуємо друк нового циклу статей економіста Володимира Ланового. Ця стаття є продовженням поперед­ньої («Що спотворює грошову систему України», див. Тиждень, № 14/2013), у якій автор виокремлює шкідливі для української економіки компоненти вітчизняної кредитно-грошової системи.
Володимир Лановий 9
Економіка
9 червня 1990 року Марґарет Тетчер провела в Києві – один із чотирьох днів державного візиту до СРСР, що вже був на межі розпаду. На вулицях британського прем’єра зустрічали з квітами, а її виступ у Верховній раді УРСР вітали і представники комуністичної більшості, і жменька депутатів так званого демократичного блоку.
Богдан Цюпин, Дмитро Вовнянко 21
Світ
Чи є корумпованим політичний клас? Питання, яке час від часу порушується в багатьох країнах у всьому світі. Франція не найгірша, але могла б бути кращою, за даними міжнародної організації Transparency International, що поставила її на 22-ге місце у світі і на 9-те в Європі як найменш корумповану після Скандинавських країн, Нідерландів, Бельгії та Сполученого Королівства.
Мішель В’євйорка 9
Авторські колонки
Економічна скрута, соціальний неспокій, політична непевність, а також міжнародна ізоляція спричинюють нестабільність у багатьох пострадянських державах Європи. Ніщо не свідчить про зменшення впливу цих факторів, а отже, політична сцена ставатиме дедалі більш неспокійною, непостійною і вразливою до тиску та інтриг Москви.
Януш Бугайські 22
Світ
Незважаючи на апокаліптичні прогнози, у столиці КНДР триває звичне незвичайне життя
51
Світ
Як живуть іракці через 10 років після падіння Саддама Гусейна
Наталя Гуменюк 17
Світ
Розквіт морського піратства завжди був зворотним боком розвитку економіки, інтенсифікації торгівлі та виникнення слабоструктурованих суспільств
Олексій Сокирко 15
Історія
Багато речей у світі ми звикли уявляти вслід за образами популярної культури. Сучасні пірати з їхніми «калашами» та радіозв’язком суттєво відрізняються від флібустьєрів давніх часів, але нам байдуже. Ми знаємо: справжній морський розбійник має бути одноокий, одноногий, а на плечі в нього яскравий папуга повинен кричати: «Піастри!»
Ростислав Семків 8
Історія
Цими днями світ згадує Квітку Цісик (народилася 4 квітня 1953 року), котра прожила лише неповних 45 років, але встигла зробити головне – «вплести радісні нот­­ки в розпатлане життям полот­­но, на якому вишита доля нашого народу» (так пояснила співачка ідею одного зі своїх дисків). Часто її називають «райським голосом України».
Олена Корчова 166
Культура
Тиждень австрійського кіно, що розпочнеться 11 квітня в столичному кінотеатрі «Київ», – це чотири повнометражні фільми та 13 мультиплікаційних короткометражок – переможців фестивалю цифрової анімації Ars Electronica, який із 1979-го щороку проводиться в Лінці.
Тиждень 10
Культура
Україна стала одним із учасників літературно-перекладацького проекту TransStar Europa, ініційованого тлумачами з Тюбінгенського університету в Німеччині.
Тиждень 17
Культура
Монастирі, які стали жертвами пенітенціарної системи
Дмитро Антонюк 21
Подорожі