НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: "Батьківщина" стала слабкою ланкою опозиції і нагадує "Нашу Україну"

Фракція «Батьківщина» стала слабким місцем опозиції і нагадує «Нашу Україну» свого часу. Про це в коментарі Тиждень.ua політолог Володимир Фесенко, коментуючи вихід чотирьох депутатів з фракції.

«Те, що відбулася нова хвиля тушкування, – це закономірно. Те, що потенційно тушки в «Батьківщині» були, є і ще очевидно будуть, говорилося раніше. Зокрема, тих, хто вже стали «тушками», нагадаю, ще коли вони були кандидатами в депутати, вже називали потенційними тушками. І Скосар, і Немілостівий. А тому те, що деякі депутати від опозиції ставлять питання про персональну відповідальність Яценюка, – це дійсно так. Я думаю, що помилки були з формуванням списку «Батьківщини ще тоді». А що це: помилки чи свідомі ризиковані дії – це також питання», – заявив політолог.

Прояв внутрішнього незадоволення депутатів «Батьківщини», на думку експерта, - це досить показово і свідчить про «серйозну кризу в її лавах».

«Однак масового виходу депутатів з «Батьківщини» чи розколу не буде. Зараз виходити з партії виглядатиме як прояв розколу, а статус розкольників не хочуть отримати і той же Гриценко, і деякі інші депутати. Тому це відбудеться можливо пізніше. Але сама ситуація є дуже показовою. Це тривожний дзвінок перш за все для «Батьківщини» і для Яценюка», – вважає Фесенко.

Експерт зауважує, що причиною такого конфлікту в партії є об’єктивні проблеми.

«Все ж таки це об’єднана опозиція і є багато представників різних політичних сил з різними поглядами: як ідеологічними, так і особистими. Їм не просто знайти спільну мову. Плюс – є конкуренція інтересів. І як в будь-якому об’єднанні це дуже важко так би мовити «устаканити», привести до спільного знаменника. Це як свого часу в «Нашій Україні», яка була об’єднана в різних політичних силах, з різними лідерами. Дуже важко це об’єднати. Для цього потрібний час і звичайно сильний лідер, хоча б символічний», – переконаний Фесенко, додавши, що не всі сприймають Яценюка як чіткого лідера.

Водночас у конфлікті в «Батьківщині» є й суб’єктивні причини, зауважує експерт.

«Мені здається, що стиль Яценюка і Турчинова – ухвалювати рішення у вузькому колі. А ситуація у фракції така, що це буде як мінімум накопичувати проблеми і незадоволення, а час від часу це призводитиме до серйозних внутрішніх конфліктів всередині фракції. Я думаю, що Яценюку і Турчинову треба змінювати стиль керівництва і все ж таки більше уваги привернути до внутрішньої ситуації у фракції», – зазначив він.

Фесенко також не виключає, що УДАРу і «Свободі» також загрожує вихід кількох «тушок».

«Звичайно можуть спробувати висмикнути когось з УДАРу, де також є пара трійка персоналей, яких можна «обробляти» і схиляти до виходу. Не виключаю, що так можуть продемонструвати й з кимось зі «Свободи». Це просто потрібно для демонстрації того, що потенційні «тушки» є в усіх опозиційних фракціях. Але все ж таки зараз «Батьківщина» стала слабким місцем опозиції», – додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.