«Вони (представники місії Європарламенту. – Ред.) підтвердили під час спілкування з опозицією, що отримали запевнення української влади, що вже наступного пленарного тижня, а більш конкретно 19 листопада, цей закон (щодо Тимошенко. – Ред.) може бути проголосований та негайно підписаний президентом… Якщо буде закон, що потребуватиме окремого судового засідання, це буде зроблено вже в наступні дні», – зазначив Немиря.
Він додав, що доказом цього слугуватие «присутність Юлії Тимошенко у Берліні в клініці Шаріте».
«В черговий раз вони (Кокс і Кваснєвський. – Ред.) дали нагоду і зберегли шанс для української влади продемонструвати політичну волю, свідченням чого можуть бути чіткі дії, а саме голоси за прийняття закону, а також можливість Юлі Тимошенко ще до Вільнюського саміту почати отримувати медичну допомогу у клініці Шаріте», – зазначив Немиря.
Як відомо, 13 листопада відбулося позачергове засідання Верховної Ради, де планувалося розглянути три законопроекти, необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Втім, за словами спікера Володимира Рибака, щодо двох з них – законопроекту про прокуратуру та вибори народних депутатів потрібно врахувати чимало поправок, а щодо вирішення питання Юлії Тимошенко – політичні сили взагалі не дійшли консенсусу і не визначили компромісний законопроект.
Присутні у Верховній Раді екс-президент Польщі та член місії Європейського парламенту Алєксандр Кваснєвський по завершенню позачергового засідання висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада врешті-решт ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти.
Три опозиційні фракції звернулися до представників спостережної місії Європарламенту з проханням не давати негативний звіт щодо України.