Влада намагається відбілити себе в очах Заходу недолугою пропагандою

11 Листопада 2012, 16:36

Як повідомляв Тиждень.ua, після виборів один з речників регіоналів Леонід Кожара поїхав до Лондона розповідати про небезпеку ВО «Свобода». Він, а також ще один депутат від Партії регіонів Іван Попеску провели у столиці Великої Британії кілька особистих зустрічей.

Разом з тим посол України у Франції Олександр Купчишин у своїй статті для видання «Les Echos» (6 листопада) доводить, що волевиявлення українців не було спотворено. Він пише, що «українці мали абсолютно вільний доступ до виборчих дільниць і змогли зробити свій вибір без жодного тиску». Тому, за словами посла, «певні досить критичні заяви деяких спостерігачів, зроблені ще до підрахунку голосів, виглядають, щонайменше, дивно. Не зрозуміло, чому хтось не довіряє результатам голосування, тоді як вони повністю відповідають екзит-полам і основна опозиційна партія навіть отримала більше голосів, ніж їй обіцяли опитування».

У свою чергу посол України в Австрії Андрій Бережний в інтерв’ю австрійському виданню Die Presse, яке було опубліковане 1 листопада, заявив, що Партія регіонів є аналогією американської Республіканської партії, яка представляє великий бізнес.

Віце-прем'єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков також після виборів в коментарі виданню Time Magazine заявив, що поширення донецького клану по всій країні нічим не відрізняється від того, що сталося після того, як Обама прийшов до влади. За його словами, роль олігархів в Україні є копією американської моделі, хіба що з затримкою на сто років.

Свою статтю «Україна пропонує ЄС «тіснішу співпрацю» в енергетичній сфері» для британського видання Financial Times у вересні написав секретар РНБО регіонал Андрій Клюєв. У ній він розповів про важливе нинішнє та майбутнє значення України для ЄС в енергетичному плані.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко у коментарі Brussels Blog при Financial Times розповів, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко стала більшою проблемою для уряду України будучи у в’язниці, ніж на свободі. Він відзначив, що через її ув’язнення укладення угоди про асоціацію з ЄС тепер практично неможливо завершити. При цьому глава МЗС учергове вказав на провину Тимошенко та неможливість її виправдання.

У вересневому інтерв’ю австрійському виданню Die Presse Грищенко дав зрозуміти, що українська влада не випустить на волю Юлію Тимошенко та Юрія Луценка тільки через симпатію західних країн до опозиціонерів.

А в жовтневому інтерв’ю EurActiv Грищенко пояснював, що «до суду були притягнуті не представники опозиції, а люди, які звинувачують у вчиненні певних злочинів».

У жовтні на EurActiv була оприлюднена стаття посла України при Європейському Союзі Костянтина Єлісєєва. Він закликав Європу підписати Угоду про асоціацію з Україною заради її європейського майбутнього.

У травні до Лондона їздила регіоналка Інна Богословська. У ході зустрічі в одному з провідних експертних центрів світу – Chatham House, вона дала зрозуміти співрозмовникам, що вона делегована парламентом України та перебуває у Лондоні з офіційною місією. Однак в апараті Верховної Ради повідомили, що Богословській не оформлювалося відрядження до Британії на ті дати. На цій зустрічі Богословська намагалася переконати істеблішмент у справедливості вироку Тимошенко.

Приблизно в цей же час перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін в інтерв’ю німецькому виданню Die Zeit заявив, що вважає процес Тимошенко найсправедливішим у світі і не розуміє, чому він повинен постійно щось пояснювати Брюсселю і Страсбургу.

Як повідомляв у травні EUobserver, Партія регіонів найняла найвідоміше в Брюсселі PR-агентство Burson-Marstelle для інформування про свою діяльність і, зокрема, пояснення політики щодо опозиціонерів.