НОВИНИ

Грищенко пояснив Заходу, що українська влада не збирається поступатись у справах Тимошенко і Луценка

Українська влада не випустить на волю Юлію Тимошенко та Юрія Луценка тільки через симпатію західних країн до опозиціонерів. Про це в інтерв’ю австрійському виданню Die Presse заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

«На жаль, нашим партнерам (з ЄС – Ред.) потрібен певний час, перш, ніж вони зрозуміють усі аспекти справи (Тимошенко – Ред.). Йдеться про те, як ставитись до відсутності відповідальності. Громадськість вимагає від посадовців, щоб вони взяли на себе відповідальність за те, що відбувається», - підкреслив глава МЗС.

Він також зазначив, що процес щодо Юрія Луценка не є закінченим, а рішення Європейського суду не є остаточним, оскільки все ще залишається невирішеним ряд питань.

«Йдеться про більше: ситуація в міліції за Луценка дала привід для багатьох судових справ. Судочинство тоді не було незалежним і було в жахливому стані…Сьогодні все набагато краще», - зазначив Грищенко.

Грищенко натякнув, що прихильність Заходу до Тимошенко диктується її особливою харизмою, а не невинністю.  

«Я не хочу проводити паралелей. Але у 20-му столітті окремі особи обманювали цілі народи. Подивіться на Еву Перон в Аргентині. Їй всі у всьому вірили, але її харизма не послужила розвитку країни», - пояснив дипломат.

Глава МЗС зазначив, що влада не збирається заради підписання угоди про асоціацію пристати на вимоги Заходу та звільнити Юлію Тимошенко.

«Ми не збираємося нічого робити. Наша судова система повинна працювати і спиратися на факти. Не може і бути мови про те, щоб наші друзі нам радили, що ми повинні робити тільки тому, що вони комусь співчувають, не знаючи точно, що сталося. Ми були занадто довго під владою Росії, щоб нам казали, що ми повинні робити», - заявив Грищенко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.