Візити Януковича в регіони: примусова «радість» з транспортним колапсом

Акценти
16 Листопада 2012, 12:11

Так, напередодні візитів президента до будь-якого міста ДАІ попереджає водіїв про обмеження руху. Дуже часто це перетворюється у паралізований рух і затори, коли не пропускають навіть «швидкі».

При цьому водії, які не ознайомилися з цими інструкціями, ризикують не застати свої автомобілі на припаркованому місці. При цьому деякі водії іноді відмовляються прибирати свої автівки заради проїзду президента.

Більше того, траплялися випадки, коли кортежі вищих чиновників створювали аварійні ситуації на дорогах. Так, нещодавно неподалік Ялти кортеж учасників саміту СНД у супроводі міліції мало не збив кілька машин, що рухалися по своїй смузі.

А у квітні 2010 року кортеж президента потрапив у ДТП, у якому загинула людина.

Не відрізняються кортежі вищих посадових осіб і чемністю на дорогах. Приміром, восени 2011 року водії зняли, як під час слідування кортежу спікера, працівники ДАІ, що супроводжували його, доволі жорстко розчищали шлях, зокрема, збивали дзеркала в автомобіля, водій якого не виконав наказу звільнити дорогу.

Читайте також: Велике регіональне турне: президент і прем'єр створюють затори і шокують "красномовством"

Президент Янукович вже відомий своєю посиленою охороною (коли навіть форумі у Давосі, де охорона на найвищому рівні, він ходив у супроводі 7 охоронців). Тому і не дивно, що на шляху руху його кортежу розставляють посилені кордони міліції.

При цьому чиновників, у тому числі президента, зустрічають вимитими світлофорами і асфальтами, а також розвішаною партійною символікою, «почищеною» рекламою та порожніми вулицями.

Участь у зустрічах з президентом чи прем’єром для працівників держпідприємств є обов’язковою. При чому іноді їм доводиться чекати годинами, щоб послухати 5-хвилинну «промову» першої особи. Як повідомляли ЗМІ, для зустрічі президента іноді навіть наймали студентів.

Ще одна особливість, яка суттєво відрізняє українського президента від його західних колег, це страх перед ним у рядових чиновників.

Приміром, вражає представлення президентом майбутнього мера Єнакієвого за два місяці до проведення виборів.

Або ж 13 листопада офіцери міліції і радники юстиції включно із керівниками правоохоронних відомств, після оголошення ведучого 9 хвилин стоячи чекали президента, не наважуючись сісти, поки врешті після другого представлення Янукович таки  вийшов на сцену.

Сам Янукович дозволяє собі досить жорсткі висловлювання на адресу чиновників, на кшталт «Я вам голови повідриваю, дуже скоро».

Чиновники бояться «проколів», тому ретельно готуються до зустрічей Януковича. Приміром, лідерам студентських об'єднань влаштували генеральну репетицію під керівництвом Ганни Герман.

Читайте також: The Economist: за Януковича Україна все більше занурюється у кумівство і авторитаризм

90