НОВИНИ

Янукович чиновникам: "Я вам голови повідриваю, дуже скоро"

Захистити національного машинобудівника можна застосувавши утилізаційний збір на зразок введеного Росією, однак необхідно подолати опір імпортерів. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко у вівторок, 11 вересня, у Дніпропетровську на всеукраїнській нараді з питань підтримки реального сектора економіки.

Він зазначив, що сфера дії утилізаційного збору повинна поширюватися і на сільськогосподарську техніку, яка була вже у вживанні.

"Поставити таку ставку утилізаційного збору, щоб восьмирічні трактори не могли потрапити в Україну. Ми можемо і повинні негайно прийняти і випустити проект постанови і закон", – заявив Порошенко.

За його словами, відповідну постанову Кабінету міністрів було прийнято тиждень тому, проте через активний опір вона досі не оприлюднена.

"Я прошу допомоги, пане президенте", – сказав міністр.

На це президент зауважив, що  "поганому танцюристу завжди щось заважає".

"Що ви розповідаєте і кому ви розказуєте? Я вам голови повідриваю, дуже скоро. Відразу після виборів, якщо ви будете розповідати і не робити. Я про це сказав прем'єр-міністрові і сьогодні вам кажу, всім іншим, хто сидить тут у першому ряду. Півтора місяці залишилося. Хочете грати в політику – пограєте в політику. Оповідачі", – відповів на прохання Янукович.

Нагадаємо, від 1  вересня сплата утилізаційного збору за транспортні засоби при постачанні з України до Росії здійснюється у повному обсязі.

Вже 7 вересня Міністерство екології та природних ресурсів оприлюднило проект постанови уряду "Про деякі питання заготівлі та утилізації непридатних до використання транспортних засобів", який вводить  в Україні утилізаційний збір з імпортованих у країну легкових і вантажних автомобілів, автобусів та спецтехніки.

Раніше в уряді України вважали, що введення Росією з утилізаційного збору не узгоджується з нормами Договору про Зону вільної торгівлі СНД.

Також в уряді гадали, що таке одностороннє рішення Росії суперечить Договору Євразійської комісії, згідно з яким, саме комісія є єдиним постійно діючим регулюючим органом Митного союзу і Єдиного економічного простору.

Читайте також: Янукович повинен «відірвати руки» собі самому